Вівторок, 31 Березня, 2020 - 22:05
09 Вер 2017

У 27-й бригаді жінки-гвардійці несуть службу з конвоювання

27-ма бригада Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України є військовим з’єднанням, яке здійснює конвоювання підсудних до судових установ. Така робота пов’язана з ризиком для здоров’я та життя, тож виконується переважно гвардійцями-чоловіками. Але і для жінок в конвої є задачі, адже серед злочинного світу чимало й жіночої статі. Для забезпечення відповідного високого рівня функціонування бригади, яка прагне сучасних стандартів в частині, службу несуть представниці прекрасної половини людства.

 

Усього в 1-му стрілецькому батальйоні частини, що спеціалізується на конвоюванні, екстрадиції та охороні підсудних – 10 жінок-військовослужбовців, що в порівнянні з чоловічою частиною є зовсім небагато. Жінки-гвардійці залучаються на бойову службу з конвоювання від 10 до 15 разів щомісяця, але їхній внесок у службу вартий окремої уваги.

 

Транспортування спецконтингенту жіночої статі має свою специфіку. Деякі з жінок в слідчому ізоляторі можуть бути при надії, або з малолітніми дітьми, тому лише військовослужбовець-жінка розуміє та може нести службу в таких умовах.

 

На прикладі Олени ми розглянемо як саме доводиться служити жінкам у конвої. Старший прапорщик Олена проходить службу на посаді начальника варти взводу начальників варт 1 стрілецького батальйону. В цієї тендітної жінки позаду 86 успішно виконаних завдань з конвоювання та охорони підсудних під час судових процесів, 7 завдань з екстрадиції, 34 завдання в зустрічній варті. Старший прапорщик Олена є прикладом та гідним наставником військовослужбовців-жінок, які обрали нелегку службу в конвойному підрозділі.

 

Окрім цього, Олена Миколаївна чудова дружина та мати. Вона виховує двох доньок – Марину та Катю, чоловік Віталій також проходить військову службу в лавах Національної гвардії України. Незважаючи на велике службове навантаження, Олена кожному з них завжди готова приділити увагу та тепло.

 

Жінки-конвоїри є прикладом для наслідування, адже вони виконують важку та ризиковану роботу з якою впорається тільки добре загартована та морально стійка людина.

 

ВІК Північного ОТО НГУ,

фото Віктора Петриченка