Неділя, 23 Лютого, 2020 - 12:03
30 Лис 2019

У 21 місті нацгвардійці зачитали присягу народові України (відео)

 

30 листопада по всій Україні  молоде поповнення Національної гвардії  осіннього призову склало присягу в 21 місті України, на 18 площах та визначних місцях країни.

 

Так, до прикладу, у столиці новоприбулі українці присягли на вірність біля Верховної Ради, у Харкові на площі Конституції та біля Меморіалу Слави, у Львові біля університету імені Івана Франка, у Вінниці – на Європейській площі, а у Запоріжжі – на площі Героїв.

 

Усі вони вже найближчим часом будуть направлені до навчальних центрів Національної гвардії або до військових частин, де надалі будуть проходити службу.

 

До програми підготовки солдата строкової служби додатково включено блок підготовки до виконання завдань за призначенням та залежить від специфіки та особливостей служби підрозділу. Наразі, окрім звичних предметів бойової та спеціальної підготовки, додаткову увагу приділяють питанням тактичної медицини (долікарської допомоги) та психологічної підготовки військовослужбовця.

 

Разом з чоловіками на контрактну основу служби долучаються і жінки. Близько 50 % прийнятих на військову службу за контрактом складають військовослужбовці строкової військової служби. З кожного призову виявляють бажання бути прийнятим на військову службу за контрактом близько 25 % військовослужбовців строкової військової служби.

 

Нагадаємо, у 2019 році в Україні існує дві хвилі призовів у армію — весняний та осінній. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України. Цього року це відбувалося з 1 квітня по 31 травня — весняний призов 2019 року. Та з 1 жовтня по 31 грудня — осінній призов.

 

Обсяг призову – 15 тисяч 200 осіб.

З них 9 тисяч – Збройні сили України;

4400 – Нацгвардія України;

Держприкордонслужба – 1 тисяча;

Державна спеціальна служба транспорту – 800 осіб.

 

 

Пресслужба НГУ