Субота, 4 Липня, 2020 - 18:23
30 Чер 2020

Тиждень у цифрах: протидія поширенню COVID-19, подолання наслідків негоди, охорона громадського порядку

З 11 березня особовий склад Національної гвардії України бере участь у заходах із запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) на території держави. Протягом минулого тижня гвардійці забезпечили охорону територій 15-ти об’єктів госпіталізації осіб, хворих на COVID-19, обсервації на території 11-ти населених пунктів держави, виконали завдання служби на мобільних постах контролю на в’їздах/виїздах до семи населених пунктів держави.

 

Також для забезпечення охорони громадського порядку та подолання наслідків негоди (повені) на території населених пунктів Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Чернівецької та Вінницької областей  створено мобільні резерви із залученням авіаційної, автомобільної та броньованої техніки.

 

До того ж, військовослужбовці НГУ брали участь в охороні громадського порядку для надання допомоги працівникам поліції на прилеглій території до місця вибуху житлового будинку в місті Києві.

 

Сили та засоби Національної гвардії взяли участь у проведенні заходів із пошуку безвісти зниклих громадян та речових доказів на території населених пунктів Вінницької та Дніпропетровської областей.

 

З метою стабілізації криміногенної ситуації в державі продовжується залучення сил та засобів Національної гвардії України для надання допомоги органам поліції у профілактичних заходах під умовною назвою «Мак» в Одесі, Одеській та Полтавській областях.

 

Минулого тижня підрозділи Нацгвардії продовжували виконувати завдання щодо забезпечення проведення широкомасштабних масових заходів громадсько-політичного характеру, охорони органів місцевого самоврядування, курортного сезону 2020 в Одеській, Запорізькій, Миколаївській та Донецькій областях, а також у профілактичних заходах в тому числі з протидії незаконному видобутку бурштину у Волинській, Рівненській та Житомирській областях.

 

У період з 22 по 28 червня поточного року гвардійські патрулі як самостійно, так і спільно з працівниками Національної поліції України у результаті виконання завдань служби з охорони громадського порядку (ОГП) затримали 2 451 особу за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень та 24 651 особу за адміністративні правопорушення, з них – 69 осіб за кримінальні правопорушення в районі проведення ООС.

 

У затриманих вилучено: один карабін марки «МКМ», один пістолет без номера та маркування, один травматичний пістолет, один стартовий пістолет, одну гвинтівку травматичної дії, одну гранату Ф-1 та одну саморобну рушницю кустарного виробництва для відстрілу дрібнокаліберних куль, 10 набоїв,  9 одиниць холодної зброї, одну телескопічну палицю, два кастети, 1,651 кг наркотичних речовин. Повернуто майна на суму 565 364 грн.

 

На патрулюванні

 

26 червня самостійним автопатрулем військової частини 3056 НГУ під час несення служби з ОГП у Херсоні затримано чоловіка, в якого було виявлено гранату Ф-1, саморобну рушницю кустарного виробництва для відстрілу дрібнокаліберних куль, мисливський ніж та ніж кустарного виробництва. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу.

 

26 червня пішим патрулем військової частини 3057 спільно з працівниками поліції під час несення служби з ОГП у місті Маріуполь затримано громадянина, в якого було виявлено карабін марки «МКМ», до загальної будови якого були внесені конструкторські зміни, які дозволяють здійснювати постріл у складеному стані. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу.

 

27 червня пішим патрулем військової частини 3002 НГУ спільно з працівниками поліції під час несення служби з ОГП у місті Ужгород затримано особу, в якої в сумці було виявлено гвинтівку травматичної дії. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу.

 

27 червня самостійним пішим патрулем військової частини 3036 НГУ під час несення служби з ОГП у Дніпрі було затримано чоловіка, в якого при поверхневому огляді виявили стартовий пістолет, 2 набої до нього, ніж та кастет. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу.

 

28 червня самостійним пішим патрулем військової частини 3047 НГУ під час несення служби з ОГП у місті Житомир затримано громадянина, який з хуліганських мотивів здійснив постріл в ліву ногу іншому громадянину. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу та вилучено травматичний пістолет 8 набоїв до нього та 1 гільзу.

 

Пресслужба НГУ