Неділя, 29 Березня, 2020 - 20:36
16 Лис 2019

Тетяна Ковальчук: Лідерство не ділить людей за ознакою статі

 

 

«Лідерство не ділить людей за ознакою статі так само, як і не існує особливостей жіночого та чоловічого стилю управління, хіба що в наших головах. Адже розподіл чоловіків і жінок за професіями та видами трудової діяльності - це рудимент радянської епохи», - зазначила Тетяна Ковальчук під час публічної лекції на тему лідерства в секторі безпеки.

 

Зустріч відбулася у форматі відкритого діалогу, під час якого обговорювалися питання гендерної рівності на фронті та реалізації кожного як особистості.

 

«Давно закінчилася епоха керівників. Ми живемо в епоху лідерів. Мета гендерної рівності полягає не в тому, щоб прирівняти жінок до чоловіків, а в тому, аби наділити життя обох рівними можливостями. Лідерство полягає в створенні середовища, де будь-яка людина відчує можливість для самореалізації», - наголосила заступниця міністра.

 

За словами Тетяни Ковальчук, Революція гідності, всі події на Майдані стали глибинним поштовхом до того, що лідерство втратило свою стать.

 

«Жінки, які на рівні з чоловіками захотіли відстоювати кордони держави та пішли виборювати незалежність на фронт, зіткнулися з дискримінацією, не було посад. Це дало поштовх до розвитку гендерної рівності, про яку ми говоримо», - сказала Тетяна Ковальчук.

 

Вона також додала, що сьогодні корпоративна культура сектору безпеки та оборони є відкритою, стереотипне мислення руйнується. Ми будуємо екосистему, де кожен є партнером, незалежно від статі. Найбільше жінок зараз працюють в адміністративних структурах, таких як Державна міграційна служба України. Найменше - у військових структурах. Наприклад, в Національній гвардії України частка жінок складає приблизно 14 %.

 

«Коли людина цілісна і ресурсно наповнена, вона може ділитися досвідом із іншими, бути ефективною і корисною. Ми намагаємося формувати сприятливе середовище, де б наші співробітники були захищеними, вмотивованими, мали свободу в тому, чого вони прагнуть», - додала Тетяна Ковальчук.

 

Департамент комунікації МВС України