Субота, 19 Жовтень, 2019 - 16:37
03 Лют 2016

Син полеглого Героя України став сином полку, в якому служив батько

 

Олексій Завада, семикласник запорізької школи №88 став справжнім сином 9 полку оперативного призначення, де служив його батько, лейтенант Національної гвардії Герой України Богдан Завада.

 

Богдан Завада загинув у нерівному бою біля населеного пункту Маринівка Донецької області 16 липня 2014 року. З того часу дружина та син Героя України під постійною опікою його однополчан.

 

Лейтенант Богдан Завада навічно зарахований до списків військової частини. На вечірній повірці в автомобільній роті першого батальйону, якою командував офіцер, його ім’я завжди звучить першим: «Лейтенант Герой України Богдан Завада загинув смертю хоробрих при захисті України».

 

А на цьому тижні син героя, Олексій, освоював ази військової служби – п'ять днів хлопчина прослужив у 9 полку оперативного призначення Нацгвардії.

 

До того відрядження, яке виявилося для Богдана останнім, Олексій разом з батьком часто бував у військовому містечку, приходив дивитися техніку. Хлопець дуже важко переніс звістку про загибель батька, та й зараз видно, що дуже переживає.

 

Десь, мабуть, з місяць він просився у мами поїхати до татової частини. Дізнавшись про це, командування полку вирішило надати хлопцеві таку можливість. Так і народилася ідея, що Олексій пробуде кілька днів у частині, де служив його батько.

 

Коли школу закрили на карантин, мама в понеділок привезла Олексія в полк. Домовилися, що він пробуде до середи, але хлопець попросився побути до п'ятниці.

 

Всі ці п'ять днів 13-річний Олексій Завада жив за розпорядком дня частини: вранці – підйом, шикування, сніданок в їдальні, заняття, і так до відбою. У середу цілий день хлопець пробув з бійцями на військовому полігоні в Юльївці, приїхали тільки до вечері.

 

«Олексію визначили власне ліжко, видали натільну білизну, і взагалі, він всі ці дні сумлінно виконував обов’язки солдата Нацгвардії, показав себе справжнім бійцем», – розповідає заступник командира частини по роботі з особовим складом підполковник Ярослав Калашник.

 

За словами Олексія, йому дуже сподобалось солдатське життя, і коли виросте він хоче служити тут, у цій частині. Як і батько, хлопець хоче бути офіцером. Після школи Олексій збирається вступати в ліцей при Академії МВС.

 

Група інформації і комунікації Південного ТУ