П'ятниця, 3 Квітня, 2020 - 08:07
19 Лис 2019

Стрільба та рев двигунів: під Харковом навчались екіпажі БТР (відео)

 

Спеціальні збори з екіпажами БТР пройшли на полігоні поблизу Калугино-Башкирівки, що на Харківщині. У них взяли участь харківські, сумські, охтирські, маріупольські та слов’янські гвардійці.

 

Бронетранспортер – одна із найбільш поширених бойових машин у Національній гвардії України. Це досить витривала та надійна техніка. За вмілого використання вона не боїться ні багнюки, ні снігу, ані глиняної твані, ані тріскучих морозів. До того ж вогнева місць БТР зростає з кожною новою модифікацією. Поза тим бойові машини стають дедалі складнішими, а отже і навчанню екіпажів треба приділяти все більше уваги.

 

«Особовий склад мав можливість отримати навички у водінні, експлуатації, утриманні, обслуговуванні техніки. Бійці виконали вправи навчальних стрільб, – пояснив начальник відділення бойової та спеціальної підготовки Східного територіального управління НГУ Дмитро Ситник. - Ця техніка доволі нова, складна та потребує великої уваги при її утриманні та експлуатації. Для цього ми організували заняття на державному підприємстві конструкторському бюро імені Морозова. Учасники зборів могли поставити будь-які питання щодо особливостей експлуатації даної техніки, безпосередньо її виробникам. Як показує практика, таких питань з’являється дедалі більше, що допомагає максимально розкрити потенціал бойових машин».

 

Водії зізнаються, що у роботі з БТР різних модифікацій велику роль грає звичка та практика.

 

«Я воджу БТР-4Е вже досить давно. Звик до нього. Управління ним легесеньке, як на легковій машині. Він непогано слухається і на трасі, і по бездоріжжю. Тільки вага велика. Тут 500 кінських сил. Це половина танкового двигуна. По трасі 100-110 йде», – поділився механік-водій Микола Тисовський.

 

«Який би ти БТР не водив – головне – це навички водіння у складних умовах. Це схили різноманітні, непристосовані ґрунтові дороги. Власне, тут ми набуваємо багато такого досвіду, бо цей полігон є танкодромом», – додав старший механік-водій Віталій Безсмертний.

 

Водінням та стрільбами учасники зборів не обмежились. Інструктори з бойової та спеціальної підготовки провели заняття з цілого ряду військових дисциплін.

 

«На цих зборах з нами проводять інженерну підготовку, заняття зі зв’язку, військової топографії, тактичної медицини, тактиці. Зараз проходять заняття з водіння, тут водії і не тільки водії. Всі практикуються. Кожен член екіпажу повинен вміти водити», – розповів навідник-оператор Богдан Ткаченко.

 

Тим часом такі збори важливі ще й тому, що військові можуть зустріти своїх побратимів з інших підрозділів, з якими багато чого пережили за ці роки. А отже їм завжди є чим поділитись одне з одним.

 

Відділення інформації і комунікації Східного ОТО