Четвер, 4 Червня, 2020 - 07:13
17 Кві 2015

Справжнє мистецтво ведення бою

Кожне завдання в зоні АТО, як то не було, в апріорі має два фінала, а один з них не на твою користь. Тому, кожен солдат, сержант, офіцер постійно займається над своїм професіоналізмом. І Шостинські гвардійці не є виключенням.

 

Днями, на місцевому полігоні лунали постріли від різнокаліберної зброї: від класичного пістолета Макарова до потужного протитанкового гранатомета.

 

«Промах — смерть. З часів першого пострілу, зброя та тактика змінилась докорінно. І більше того, вона змінюється щосекунди. Але, Ви повинні пам’ятати, є одна споконвічна  константа – стрілець та його вміння. І Ви повинні бути на крок попереду. І ми, командири всіх ланок, навчимо Вас умілому користуванню зброї», - наголосив командир полку полковник В’ячеслав Кривенок, надихаючи мобілізованих солдатів перед тривалим тренуванням.

 

Інструктаж, отримання набоїв, доповідь про готовність, червоний прапорець і постріли по мішенях. Внесення корективів і знову стрільба. Такий сценарій продовжувався, поки не було доповіді від кожного бійця, що «ворог» знищений.

 

«Останній раз я тримав зброю років двадцять тому,- ділиться один із мобілізованих нацгвардіців, - але вже десь за годину, яку на мене витратив офіцер роти, я вправно володів своїм Калашніковим».

 

Окремим блоком було виділено метання гранат. Адже без спеціальних навичок, гранати, що знаходяться в підсумках, будуть лише зайвим вантажем.

 

«Інструктора, так ми називаємо офіцерів, концептуально все пояснюють і  позитивний результат не змушує на себе чекати. Спочатку, в мене, навіть, коліна трусилися, коли я гранату в руки взяв, я вже нічого не кажу про її влучне метання, - посміхається один із солдатів, - але, ціль я вразив на відмінно. А к кінцю заняття, я вже був на «ти» з ними».

 

Завершальним та найважчим етапом були стрільби в ночі.

 

«В умовах темряви обмежується спостереження за противником, ускладнюється ведення прицільного вогню і гранатометання. Дії зі зброєю доводиться виконувати на дотик, - ділиться власним досвідом майор Сергій Коваленко. Його доповнює начальник інженерної служби: «Вночі в наступальному бою важче вибрати вигідну вогневу позицію для ведення вогню, а в умовах оборонного бою вогнева позиція повинна заздалегідь готуватися і обладнуватися для ведення вогню поа напрямкам».

 

Навчаючи хлопців, що незабаром вирушать до зони АТО, Сергій Коваленко продовжує:

«Крім того, нічний бій відрізняється раптовістю і короткочасністю появи цілей. Щоб влучно вражати різні цілі вночі в обмежений час, солдату та командиру необхідно знати засоби, що використовуються для штучного освітлення місцевості й цілей в бою. Добре орієнтуватися в темряві, вміти з достатньою точністю визначати відстані до цілей по спалахам та звукам пострілів, за ступенем видимості. Він має вивчити особливості й правила прицілювання по освітленим цілям, силуетах, спалахам пострілів. Навички у роботі зі зброєю в темряві на дотик повинні бути доведені до автоматизму. Це справжнє мистецтво ведення бою».

 

 Стрільби закінчились. Настала тиша. Втомлені, але більш впевненні в собі та в своєму майбутньому бійці направляються до казарми, перемовляючись та ділячись враженнями:

«Я впевнений, я зможу захистити свою сім’ю!»

 

Єгор Жученко