П'ятниця, 26 Квітень, 2019 - 03:06

Поділитися

08 Лис 2018

Соціальний захист військових та їхніх сімей: як це працює у Нацгвардії

 

У сучасних умовах проходження служби нацгвардійців вагому роль відіграє не лише використання надійної зброї та техніки, практичної форми одягу та спорядження. Не менш необхідним є забезпечення достойного рівня соціального захисту військових та їх родини. Адже соціальні гарантії – це упевненість у тому, що держава не тільки покладає певні обов’язки, а й піклується про тебе та твоїх рідних. У цьому матеріалі ми наведемо основні факти про те, яка робота щодо забезпечення соцзахисту військовослужбовців проводилась за останній час у Національній гвардії України.

 

Протягом чотирьох років функціонування Нацгвардії близько 1000 гвардійців отримали власне житло.

 

Ключі від квартир отримали військовослужбовці НГУ в Київській, Харківській, Львівській, Кіровоградській, Запорізькій та Хмельницькій областях. Житлове приміщення було також передано родинам 14 полеглих гвардійців, які на момент загибелі перебували на квартирному обліку при військових частинах Національної гвардії. Зазначимо, що покращення житлово-побутових умов сімей тих військових, які перебували на квартирному обліку за місцем прописки при органах місцевого самоврядування, коштом Нацгвардії не проводиться. При розподілі житла перевага надається родинам полеглих бійців, а також військовим, які зазнали поранень під час виконання службово-бойових завдань. Загалом, у рік в НГУ розподіляють близько 300 квартир.

 

У Хмельницькому військові Нацгвардії отримали ключі від 90 квартир

Харківські гвардійці отримали довгоочікуване житло перед Новим роком

80 нацгвардійців отримали ключі від нових квартир

 

За час проходження служби у Національній гвардії статус учасника бойових дій здобули понад 30 000 осіб.

 

Це число становлять контрактники, мобілізовані, строковики та службовці, які у різні періоди війни на Донбасі виконували завдання у складі гвардійських підрозділів. Сьогодні вони користуються усіма визначеними законодавством пільгами. Серед основних – оплачування комунальних послуг зі знижкою 75%, право отримати земельну ділянку, можливість щорічного оздоровлення у гвардійських лікувальних закладах та безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Крім цього, разом з посвідченням учасника бойових дій гвардійці отримують нагрудний знак «Ветеран війни» та листи талонів на проїзд у залізничному, морському та авіатранспорті на території України зі знижкою 50% на найближчі п’ять років.

 

Військові Нацгвардії щорічно проходять реабілітацію у медичних закладах НГУ та за кордоном.

 

Їх фізичне та психологічне оздоровлення проводиться у гвардійських медично-реабілітаційних центрах «Нові Санжари» та «Тополя», де висококваліфікований медичний персонал надає широкий спектр послуг, використовуючи устаткування світового рівня. Завдяки активній позиції НГУ повертатися до повноцінного життя українським гвардійцям сьогодні допомагають закордонні партнери – такі країни як Грузія, Польща, Хорватія,  Німеччина, Литва, Словаччина, Греція, Словенія, Угорщина,  Іспанія, США,  Ізраїль, Швеція, Болгарія та Туреччина. З 1 серпня 2014 року за підтримки Трастового фонду НАТО реабілітацію за кордоном пройшли близько півтори сотні військових НГУ та членів їх сімей.

 

Медичний центр НГУ "Нові Санжари"

Життя після АТО: закордонні реабілітологи «поставили на ноги» 121 гвардійця

 

Протягом останніх років діти гвардійців-ветеранів бойових дій двічі отримали подарунки, також мали змогу відпочити за кордоном.

 

Завдяки співпраці Нацгвардії України та Національних Збройних Сил Латвійської Республіки у лютому 2017-го близько сотні дітей отримали подарунки у рамках акції «Подарунок дітям від Святого Миколая». Цьогоріч, до Дня захисника України, за сприяння НГУ молодикам було передано набір костюмів та іграшок від мережі магазинів одягу «Воронін». Також, упродовж двох років група дітей гвардійців мали змогу подорожувати країнами Європи, а саме містами Австрії та Латвії.

 

Латвія відкрилася дітям українських військових НГУ

Діти військовослужбовців Національної гвардії та Збройних Сил України вирушили до Латвійської Республіки

 

Національна гвардія надає допомогу та підтримує постійний зв'язок із родинами полеглих військових.

 

Для цього у Головному управлінні регулярно проводяться зустрічі, у ході яких командування НГУ цікавиться проблемами родин загиблих, а також обговорює шляхи їх вирішення. Такі ж заходи організовуються безпосередньо у військових частинах Нацгвардії у різних регіонах України. Нині на кожну родину полеглого бійця в НГУ заведено соціальну картку, у якій відстежується поточне матеріальне становище сім’ї та об’єм наданої допомоги. Зазначимо, що протягом чотирьох років Нацгвардія перерахувала одноразову грошову допомогу 182 сім’ям на загальну суму 108 мільйонів гривень.

 

Сім’ям дев’ятьох гвардійців, що віддали своє життя за Україну, вручили державні нагороди

Національна гвардія вшанувала пам'ять загиблих героїв

 

Родини загиблих військових НГУ та гвардійці, що зазнали поранень, відзначені відомчими та державними нагородами.

 

Зокрема, відзнаки отримали сім’ї 188 полеглих військових Нацгвардії, троє з яких, генерал-майор Сергій Кульчицький, лейтенант Богдан Завада та солдат Євген Тельнов – найвищу державну нагороду України орден «Золота Зірка». Водночас, протягом чотирьох років гвардійці, які зазнали поранень під час виконання службово-бойових завдань, були удостоєні 578 державними відзнаками, 28 нагородами Міністерства внутрішніх справ та 35 відзнаками командувача НГУ.

 

Арсен Аваков нагородив 21 військовослужбовця Нацгвардії до Дня захисника України

Президент України відвідав у шпиталі правоохоронців, які постраждали в сутичках під Верховною Радою

 

Соціальному захисту, як і іншим напрямкам всебічного забезпечення військовослужбовців, у Нацгвардії приділяється чимала увага. Командування НГУ регулярно вивчає потреби військових, їх сімей та ефективно працює над тим, аби кожен солдат чи офіцер відчував підтримку держави та був упевненим у виборі своєї професії.

 

Прес-служба НГУ