Четвер, 22 Серпень, 2019 - 12:10

Поділитися

22 Кві 2015

Складний день з історії Маріупольського полку

Минуло трохи більше року з часу першої цинічної спроби невідомих захопити Маріупольський полк Нацгвардії. Це була нечувана  дерзкість.

 

У перебігу квітня минулого року обстановка в місті Маріуполі істотно ускладнилася. Прихильниками самопроголошеної ДНР проводилися систематичні несанкціоновані мітинги зі спробами захоплення органів державної влади,  в тому числі було захоплено будівлю Маріупольської мерії. У період з 10 по 14 квітня 2014 прихильники ДНР на чолі з так званим «народним мером» Кузьменко та представниками силового блоку служби їхньої  безпеки неодноразово прибували на КПП військової частини 3057 з метою схилити командування до підпорядкування керівництву ДНР і передачі озброєння в їх користування. Але отримавши відмову невідомі заблокували КПП частини колесами, мішками з піском та іншими предметами. До наступного ранку залишки барикади були прибрані за сприянням міліції.

 

На цьому спроби підкорити військових не закінчилися. 16 квітня  о 20.00 біля воріт полку група невідомих жінок організувала несанкціонований мітинг. Таким чином вони відволікали увагу військовослужбовців. Захоплення військової частини розпочався о 20.30. Мітингувальники почали кидати коктейлі Молотова, зривати ворота. Загарбники вимагали видати їм зброю. Розуміючи, що гвардійці не поступляться законним постулатам стали по рації вимагати підкріплення. Вже за двадцять хвилин під'їхали мікроавтобуси. З них висадилися озброєні люди у формі і балаклавах. Всього близько 200 осіб, які розпочали стрільбу з вогнепальної зброї в бік частини. Обстріл вівся по всьому периметру з поруч розташованих будинків. Особовий склад тримав оборону до опівночі. В 24.00 прибули на допомогу всі підрозділи Маріупольської міліції і почалася зачистка прилеглої до частини території.

 

Гвардійці усіх ланок, від солдата строковика до командира полку мужньо боронили свою територію.

 

І нещодавно в Маріупольському полку Національної гвардії відбулись урочистості, присвячені річниці спроби захоплення військової частини незаконними озброєними формуваннями.

 

Серед присутніх гостей на заході були заступник міського голови Володимир Клименко та начальник управління адміністративної служби міліції полковник Юрій Горустович. Вони вручили грамоти військовослужбовцям і побажали всьому колективу успіхів в службі та щастя в родинах.

 

 

Марина Макарова, фото автора