Четвер, 22 Серпень, 2019 - 12:15

Поділитися

05 Жов 2017

Школярі Львова побували в гостях у нацгвардійців

В рамках проекту Навчально-методичного центру освіти міста Львова «Основи військової підготовки» за домовленістю із командуванням, до військової частини 4114 завітали учні загальноосвітніх закладів міста.

 

У заході взяли участь понад 300 учнів шкіл в супроводі вчителів предмету «Захист Вітчизни».

 

Військовослужбовці львівського полку Національної гвардії України до Дня відкритих дверей приготувалися заздалегідь. На плацу військової частини гвардійці виставили військову техніку та обладнали навчальні місця.

 

Окрім військової техніки, учні змогли ознайомитися з озброєнням, засобами активного захисту нацгвардійців, а також поспілкуватися з справжнім снайпером та військовослужбовцями, які побували в зоні АТО.

 

Кінологи військової частини розповіли дітям про службових собак, що залучаються до служби з охорони громадського порядку. У медичному пункті учням показали практичні дії при отриманні поранень.

 

Школярів ознайомили з розпорядком дня військовослужбовців Національної гвардії та показали всі приміщення казарми. Учні зацікавились побутом військових, ставили багато запитань.

 

«Ми раді, що керівництво Західного територіального управління Національної гвардії України та командування військової частини 4114 зголосилось надати нам можливість провести такий захід, – відмітив методист Навчально-методичного центру освіти міста Львова Борис Шарун. – Наша мета: показати та розповісти дітям, що таке військова служба у Нацгвардії. Які люди тут служать, що вони роблять, як живуть. Патріотичне виховання починається з дитинства, і ми, як викладачі, маємо приділити цій темі основну увагу».

 

Під час проведення заходу представниками Західного відділення комплектування проведено агітаційну та інформативно-консультаційну роботу з учнями щодо умов вступу до вищих навчальних закладів Національної гвардії України та на військову службу за контрактом. Також була роздана агітаційна продукція та інформаційні буклети вчителям для розміщення в навчальних закладах.

 

«Сьогодні, як ніколи, стає зрозумілим, що головною у боротьбі проти війни залишається сама людина, її сильна воля, твердий характер, високі моральні цінності, любов до Батьківщини, відчуття себе її частинкою. І саме такі заходи дають усвідомлення власної значимості у справі захисту Вітчизни», - зазначив начальник Західного відділення комплектування Національної гвардії України підполковник Петро Прокопів.

 

До слова, викладачами предмету «Захист Вітчизни», у ряді шкіл та коледжів Львова працюють ветерани військових частин Національної гвардії України. Цього разу своїх учнів до нацгвардійців привели офіцери запасу полковник Володимир Турчак, підполковники Василь Герус та Анатолій Шевчук. Вони та голова Львівської міжрегіональної секції Асоціації ветеранів внутрішніх військ та Національної гвардії України підполковник запасу Юрій Ваврисюк познайомили юнаків із 94-х річної історією частини та її бойовими традиціями.

 

«Підґрунтям бойових традицій завжди був захист Батьківщини, як в роки ІІ Світової війни, так і при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, а зараз при захисті територіальної цілісності держави на сході України. Тепер Вам, молодим, переймати ці традиції, любити і в майбутньому захищати Вітчизну», - підсумував Юрій Ваврисюк.

 

Учні шкіл залишилися задоволені відвідинами військової частини Національної гвардії та гостинністю військовослужбовців. Учасники висловили слова вдячності нацгвардійцям.

 

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ