Понеділок, 18 Червень, 2018 - 04:53

Поділитися

28 Жов 2015

Румунські колеги допомагають у створенні гірськострілецького підрозділу НГУ

Сьогодні в Головному управлінні Національної гвардії України  відбулись заходи щодо закриття спільного проекту з жандармерією Румунії «Зміцнення інституційної спроможності Національної гвардії України».

 

У заходах взяли участь Габріел Нікола, Міністр-радник Надзвичайного та Повноважного Посла Румунії в Україні; Іон Навал – ІІ Секретар Посольства Румунії в Україні; полковник Іон Пеліград – заступник Генерального інспектора жандармерії Румунії з логістики та підполковник Рауль Васілаке – начальник відділу європейських програм Генерального інспекторату жандармерії Румунії.

 

Командувач національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Балан відзначив високу якість  організації навчання та зазначив про необхідність продовжувати співробітництво у напрямку оволодіння навичками  дій згідно стандартів НАТО.

 

Під час зустрічі зазначалось, що загальною метою навчального циклу  став розвиток загальної спроможності Національної гвардії України щодо виконання завдань по забезпеченню безпеки шляхом підвищення професіоналізму особового складу, отримання необхідного досвіду відповідно до європейських стандартів.

 

Впродовж 14 місяців (вересень 2014 – жовтень 2015) в ході реалізації Проекту було проведено 20 заходів (в тому числі – 3 моніторингових візити), в яких взяли участь 160 військовослужбовців НГУ.

 

Нацгвардійці  взяли участь у спільних теоретичних і практичних заходах, що дало можливість ознайомитися та практично відпрацювати порядок планування та проведення спеціальних операцій в умовах виникнення специфічних кризових ситуацій під час виконання завдань з охорони, підтримання та відновлення громадського порядку з використанням європейської тактики дій.

 

Під час проходження навчання військовослужбовці Національної гвардії України практично відпрацювали питання виконання службово-бойових завдань в гірській (гірсько-лісистій) місцевості в літній та зимовий періоди за допомогою верхолазного (висотного) спорядження та лиж. Також було відпрацьовано питання пошуку потерпілих під час сходження лавин. Новоспечені інструктори отримали сертифікати про успішне проходження 2 рівня гірської підготовки (літній та зимовий етап).

 

Під час проведення заходів в Україні до зустрічі були запрошені представники Івано-Франківської обласної державної адміністрації та мер м. Яремче. Місцева влада Івано-Франківської області звернулася до командування Національної гвардії України з проханням створити такий підрозділ на базі військової частини  Західного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України.

 

Під час заходів основна увага була приділена організації системи бойової та спеціальної підготовки (перепідготовки) в різних підрозділах жандармерії Румунії: Школі підготовки офіцерів жандармерії, Школі підготовки військовослужбовців за контрактом, Центрі гірської підготовки, Центрі підготовки підрозділів підтримання громадського порядку.

 

Румунською Стороною було підтверджено готовність жандармерії Румунії до продовження та розширення співробітництва з Національною гвардією України.

 

Прес-служба НГУ,

фото Андрія Некрасова