П'ятниця, 3 Квітня, 2020 - 07:17
15 Чер 2018

Робочий візит до Нідерландів для отримання нового досвіду щодо гендерної інтеграції у секторі безпеки і оборони

Дякуючи Інформаційно-консультативному жіночому центру і особисто Олені Сусловій та за підтримки Фонду Підзвітності Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів відбулася навчальна поїздка до Гааги, в якій приймала участь радниця командувача НГУ з питань ґендерної політики. В рамках проекту "Посилення здатності проводити адвокацію та лобіювання включення антидискримінаційного та ґендерного підходу в реформу сектору безпеки" відбулися цікаві зустрічі з різними організаціями і установами Нідерландів, які дотичні до питань рівності.

 

Учасники поїздки відвідали Центр військово-цивільної співпраці НАТО та розглянули питання включення навчання з підвищення ґендерної обізнаності програми Центру.

 

Зустріч в Міністерстві закордонних справ Нідерландів, яке є основним координатором виконання Національного плану реалізації Резолюції 1325 "Жінки. Мир. Безпека" (разом із громадянським суспільством) мала несподівані відкриття та багато запитань від української делегації щодо взаємодії Нідерландів з громадськими організаціями і міністерствами.

 

Делегація мала можливість ознайомитися з досвідом роботи голландського громадянського суспільства з Національним планом дій Нідерландів реалізації Резолюції 1325 «Жінки, мир і безпека». «Wo = Men» представляє собою платформу співпраці між урядом і близько 50 громадських організацій, мета якої полягає у сприянні створенню сприятливих умов для участі жінок і розширення їх прав та можливостей в конфліктних і в постконфліктних країнах. Кожна зустріч дає додаткові відповіді, запитання та завдання… Часто нідерландські колеги і коліжанки слово в слово повторюють ті ж самі фрази, що і ми про складність роботи зі стереотипами, про важливість навчання всього суспільства, про складнощі, які долаються з часом.

 

Зустріч із Йокою Флоракс, керівницею ґендерних програм Національної поліції Нідерландів та керівником відділу поліції м. Гааги та відповідальною за питання жінок та нацменшин, показала, що нам є чого навчатися и до чого прагнути.

 

«Вражає те, як гармонійно і ефективно співпрацюють вони з Міністерством закордонних справ, що свідчить про те, що координація між урядом і громадянським суспільством можлива і існує! А питання рівності в Голландії на стільки є вже природніми, що вони вже не памятають як все починалося, ніби все так і було завжди, коли кожен на своєму робочому місті обізнаний з питань рівності та недискримінації. І подібне навчання тут відбувається з дитинства у школах і садочках» - зазначила Вікторія Арнаутова.

 

Зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Королівстві Нідерланди паном Ченцовим Всеволодом на завершенні навчального туру  мала відвертий, відкритий, інформативний характер та пройшла у форматі «запитання-відповідь-пропозиція» з обох боків. Гостинне посольство дало нам також можливість підбити підсумки навчальної поїздки, обговорити плани і задуми. Багато питань продемонстрували те, що нам є над чим працювати разом. Лише спільними зусиллями можна зрушити та перевтілити їх у плани, які почнуть крок за кроком реалізовуватись.

 

«Маленька Гаага стала знайомою, більш зрозумілою і близькою: тут існують поруч давні традиції і сучасні тенденції, в пошуках щастя сюди їдуть люди з різних країн. І Голландія відповідає на таке різноманіття політикою рівних прав, можливостей і недискримінації. Секрет високих соціальних стандартів в цій країні криється, мабуть, в тісній взаємодії всіх зі всіма та виконанні того, про що домовились. Гарний приклад для наслідування! Іноді корисно познайомитися з іншими, щоб зрозуміти і оцінити свої позиції у впровадженні принципу рівних прав та можливостей. І я розумію, що ми дійсно на правильному шляху, а попереду багато звершень…» - резюмує Вікторія Арнаутова.

 

 

Прес-служба НГУ