Неділя, 29 Березня, 2020 - 02:39
10 Лют 2016

Реформа Нацгвардії: від оснащення і озброєння до нових підходів у навчанні, – командувач Нацгвардії Юрій Аллеров (ВІДЕО)

 

На засіданні спільної колегії Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства юстиції України на тему: «Від нової поліції до нової юстиції і безпеки громадян» командувач Національної гвардії генерал-лейтенант Юрій Аллеров розповів про хід реформ у Нацгвардії.

 

У засіданні також взяли участь прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, міністр юстиції України Павло Петренко, перший заступник міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе, перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова, керівник Національної поліції Хатія Деканоїдзе.

 

Говорили під час засідання не про військові питання, а про реформи і розвиток військового формування.

 

«У нас зараз війна і, відповідно, виникли нові вимоги до силових підрозділів. Буде сучасне оснащення та озброєння. Новий підхід до навчання, підготовка офіцерів на високому рівні. Одне із завдань Національної гвардії – миротворча функція, і ми будемо виконувати її по всьому світу», – розповів очільник НГУ.

 

Щоб уникнути помилок в ході підготовки реформування фахівці Національної гвардії вивчали досвід різних країн – це і Національна гвардія США, і Національна жандармерія Франції, і карабінери Італії, і турецька й румунська жандармерії.

 

«В першу чергу передбачаємо змінити систему управління, адаптувати її за напрямками і принципами, які існують в Європі. Сама система реформування буде включати як зміну органів управління, організаційно-штатної структури. Серйозним етапом стане підбір кадрів, їх підготовка, зміна самої системи підготовки», – зазначив генерал-лейтенант Юрій Аллеров.

 

Реформування буде проходити у два етапи: перший етап - 2016-2017 рік і другий - 2018-2020 роки. На першому етапі пріоритетною буде зміна організаційно-штатної структури Національної гвардії і доведення системи управління до стандартів НАТО.

 

Розповів очільник НГУ і про новий структурний підрозділ Національної гвардії – сучасну бригаду швидкого реагування.

 

«Дуже серйозна система відбору і підготовки. Сьогодні є набір вже однієї роти, до травня плануємо набір батальйону, а до кінця року набір і підготовку основних підрозділів цієї бригади буде доведено приблизно до 50%, логістичне забезпечення – до 70%».

 

Прес-служба НГУ