Понеділок, 1 Червня, 2020 - 04:27
27 Кві 2018

Реалізація ґендерної політики на сучасному етапі розвитку суспільства: стан, проблеми, перспективи

Представниці Національної гвардії України прийняли участь у міжнародній науково-практичній конференції "Реалізація гендерної політики на сучасному етапі розвитку суспільства: стан, проблеми, перспективи", яка відбулася 25.04.2018 у Національній академії прикордонної служби. Мета конференції – актуалізація проблематики щодо імплементації Резолюції ООН №1325 «Жінки Мир Безпека», зокрема, реалізації ґендерної політики в освітньому процесі у секторі безпеки й оборони.

 

«Резолюція ради Безпеки ООН №1325 «Жінки Мир Безпека» та її «сестринські» резолюції вимагають від держав членів ООН не тільки збільшення уваги до жінок, що непропорційно страждають в конфліктних ситуаціях, але й активізації включення жінок до сектору безпеки і оборони та миротворчої діяльності. Робота в цьому напрямі має ґрунтуватися не тільки на міжнародних і національних правових стандартах, але й стояти на міцних науково-теоретичних підвалинах», - з такими вітальними словами звернулась до учасників та учасниць конференції урядова уповноважена України з гендерної політики Катерина Левченко.

 

З промовою про завдання та досягнення відчутних результатів у гендерній інтеграції звернувся перший заступник Глави Моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг, а про роль НАТО та його внесок у раціоналізацію ґендерної рівності та ґендерної політики розповіла Барбара Маронкова – директор Центру інформації та документації НАТО в Україні.

 

В роботі конференції також брали учать представники ООН, ОБСЄ, НАТО, науковці, громадські активісти тощо. Досвід колег із-за кордону був не тільки цікавим, а й повчальним, зокрема, ним ділилися старший офіцер Генерального Штабу Норвезьких Збройних сил - підполковник Лєна Кварвінг, перший гендерний радник Командувача Збройних сил Чорногорії - майор Саня Пейовіч, офіцер програми зв'язку із громадськістю Канадської Поліцейської місії в Україні - сержант Діана Харрісон.

 

В обговоренні та дискусіях учасники та учасниці конференції говорили про ґендерну рівність та рівні можливості, іноземний досвід, кращі передові практики; особливості реалізації ґендерної політики в Україні щодо сектора безпеки і оборони; інтеграцію ґендеру в навчання в секторі безпеки і оборони України та ознайомилися з досвідом Національної академії Державної прикордонної служби України щодо впровадження гендерної складової в освітній процес.

 

Робота конференції засвідчила те, що освітній процес в секторі безпеки та оборони має активізувати свою роботу з урахуванням сьогоденних викликів та потреб. Така робота слугуватиме прикладом практичної реалізації важливих документів: Річної національної програми співробітництва України – НАТО на 2018 рік (Указ Президента України №89/2018 від 28.03.2018), Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на період до 2020 року (Постанова Кабінету Міністрів України № 113-р від 24.02.2016) та міжнародних зобов’язань України, зокрема, Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок.

 

В.В. Арнаутова