Середа, 22 Січень, 2020 - 06:40
14 Сер 2019

Реабілітація учасників ООС: синхрогімнастика, фізіотерапія та творче самовираження

 

На базі оздоровчих санаторіїв «Авангард» та «Подільський Артек», що розташовані у Вінницькій області, та у медичному центрі НГУ «Нові Санжари» реабілітацію за програмою декомпресії пройшли військовослужбовці НГУ, які нещодавно повернулися з району проведення операції Об’єднаних сил.

 

Ця форма психологічної реабілітації проводиться з військовослужбовцями, які перебували в екстремальних (бойових) умовах службово-бойової діяльності і має за мету поступову реадаптацію до звичайних умов життєдіяльності та запобігання розвитку у них психологічних травм.

 

«Військовослужбовці впродовж трьох днів проходять заходи психологічного та фізичного відновлення. Це обов’язкова процедура на етапі відновлення боєздатності підрозділів. І саме, впровадження даної форми є ознакою підвищення психологічної культури у військових колективах», – зазначає  психолог групи психологічного відновлення старший лейтенант Наталя Кириченко.

 

Ранкова фізична зарядка з вправами синхрогімнастики на березі річки, фізіотерапевтичні процедури, творчі вправи — головні способи перезагрузки, за досвідом військових психологів. У групах учасники програми створювали фотоколажі та працювали з метафоричними картами. Публічні виступ з самопрезентацією, майстер-класи малювання рідким кольоровим тістом — ці формати арт-терапії допомагають гвардійцям відчути себе у безпеці та зняти стрес або ж навчають поборювати його, відчувати себе комфортно в соціумі.

 

Також програма відновлення передбачала відвідування соляних кімнат та ізотермічні процедури у сауні. Гвардійці розповіли що відновлення принесло неабияку користь та полегшення.

«Мене дуже вразило, що з такою інтенсивністю заходів, час летить непомітно - розповідає Сергій - масажі, сеанси психоемоційної саморегуляції, ранкові вправи на розслаблення м'язів тіла та привітне відношення - все це психологічно розвантажує і полегшує перехід від перебування в бойових умовах до звичайного цивільного ритму життя».

 

Після завершення програми «декомпресія» військовослужбовці вирушили додому, де на них вже чекають "рідні стіни" та близькі люди.

 

Прес-служба НГУ за інформацією із Західного ТУ та з військової частини 3029