Неділя, 12 Липня, 2020 - 16:47
10 Лип 2015

Психологічна допомога учасникам АТО

 

Командування військової частини 3041 налагодило тісну співпрацю з представниками соціально-психологічного центру, що знаходиться у Славутичі.

 

У 2015 році був розроблений спільний план проведення занять за участю спеціалістів. За цей час кваліфіковані психологи вже провели з бійцями ряд семінарів та лекційно-практичних занять з елементами тренінгу за різними темами.

 

З військовослужбовцями постійно здійснюється просвітницька робота з питань попередження травматизму, девіантної поведінки, соціально-психологічної дезадаптації, суїцидальних проявів. Заняття допомагають нацгвардійцям у формуванні лідерства і прихильності до здорового способу життя. Робота кваліфікованих психологів центру забезпечує теплу та дружню обстановку семінарів.

 

У результаті проведеної роботи спеціалісти отримали багато необхідної та цікавої інформації з вивчення та надання різних видів практичної і психологічної допомоги.

 

Завдяки використанню нових шляхів та напрямків у роботі зі зниження напруги в колективі бійці стають більш стійкими до несприятливих соціально-економічних факторів, налагоджується взаємодія членів колективу.

 

Особлива увага приділяється роботі з військовослужбовцями, які брали участь в АТО. Після їх повернення до пункту постійної дислокації проводяться діагностичні заходи з виявлення симптомів посттравматичного стресового розладу та тренінгові заняття. На базі соціально-психологічного центру бійці мають змогу пройти повноцінну психологічну та фізіологічну реабілітацію. Нацгвардійці можуть отримати індивідуальні та сімейні консультації. Крім того, у центрі є всі необхідні умови та обладнання для відновлення сил військових після участі у бойових діях.

 

Основним напрямком співпраці військової частини 3041 та соціально-психологічного центру міста Славутич є формування у військовослужбовців таких якостей, як доброта, чесність, справедливість, любов до ближнього та Вітчизни, виконання військового обов’язку в інтересах українського народу.

 

Підготував лейтенант Олексій Лутченко,

фото автора