Вівторок, 26 Травня, 2020 - 10:07
30 Вер 2019

Президент України та іноземні гості оцінили, на що здатні підрозділи Національної гвардії (ВІДЕО)

 

Понад 200 одиниць наземної та авіаційної техніки та більше п’яти сотень особового складу. Вертольоти, бронеавтівки, спеціальна військова техніка та обмундирування, представники усіх напрямів і структур МВС – усе, щоб продемонструвати, на що спільно здатні підрозділи МВС у різних надзвичайних ситуаціях. Такого не побачиш щодня.  

 

30 вересня Президент України Володимир Зеленський відвідав Міжнародний міжвідомчий багатопрофільний центр підготовки підрозділів Національної гвардії України в с. Старе Київської області. Тут пройшли показові тактико-спеціальні навчання складових МВС.

 

На масштабне видовище приїхали також представники українського уряду, керівництво відомств МВС та міжнародні партнери.

 

На різних навчальних точках демонстрували і практичні тренування груп за напрямами, і матеріальні можливості навчальної бази, техніку, обладнання, обмундирування, пункти управління підрозділів.

 

Одним із найефектніших для присутніх стали тактичні дії гвардійців із залученням гелікоптера, бронетехніки та із бойовою стрільбою. Група спеціального призначення Нацгвардії відпрацювала пошук і знешкодження диверсійно-розвідувальних груп та незаконних збройних формувань. На очах у спостерігачів передова група у вказаний район десантувалася парашутним і безпарашутним (за допомогою комплекту з’ємного бортового обладнання) способом із вертольоту МІ-8 на висоті 600 метрів у повному бойовому спорядженні. Гвардійські спецпризначенці застосували у максимально ефективному для спостереження і використання вогневих можливостей зброї бойовому порядку дії під час раптової зустрічі з ворогом. Усі свої маневри група здійснила швидко і нейтралізувала умовного противника. Окрім цього, під час тренування гвардійці відпрацювали надання домедичної допомоги та евакуацію поранених на бронеавтомобілі.

 

– Фахівці системи МВС сьогодні продемонстрували надзвичайно високу майстерність. Мене вразив рівень підготовки. А нашій державі залишається знаходити кошти і підтримувати таких професіоналів. Я радий вітати наших поважних іноземних партнерів, зокрема делегацію міністра МВС Туреччини та французької компанії Airbus. Розвиваємось, не зупиняємось,  –  зазначив Володимир Зеленський.

 

На сусідньому навчальному місці військові Нацгвардії відпрацьовували  «Вогневу дуель». Двоє стрілків послідовно мали уразити мішені зі снайперської гвинтівки, автомата та пістолета. Після враження всіх мішеней вражається фінальна мішень. Хто перший вразить фінальну мішень, той і перемагає. Це вправа, результати виконання якої дозволяють показати індивідуальний рівень володіння стрілецькою зброєю особового складу підрозділів спецпризначення.

 

На інших точках Президент України зміг побачити стрільби гвардійців із різних типів зброї, виконання завдань із застосуванням службових собак, дії підрозділу під час спроби незаконних збройних формувань прорватися через рубіж блокування (із застосуванням гранатометів та кулеметів).

 

Представники Національної гвардії, окрім практичних навчань, презентували стан розбудови самого Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів НГУ. На місцях представили зразки автомобільної техніки, які використовують для евакуації, медичного забезпечення, технічного обслуговування та ремонту та інша спеціальна техніка забезпечення, засоби зв’язку та радіозахисту, військове спорядження для різних умов виконання завдань – те, що на сьогодні використовується у службово-бойовій діяльності Нацгвардії України.

 

Глава держави позитивно оцінив те, що більшість продемонстрованої техніки українського виробництва. Він відзначив високу професійну підготовку підрозділів та заявив, що у державному бюджеті на наступний рік необхідно передбачити належне фінансування для військових.

 

Прес-служба НГУ, 

фото Андрія Некрасова, Вадима Голуба, Олексія Павлюка