Неділя, 21 Жовтень, 2018 - 19:50

Поділитися

07 Гру 2017

Представники Офісу НАТО в Україні та військові аташе ознайомилися із діяльністю Нацгвардії як складової сектору безпеки і оборони

 

 

Група керівників різних управлінь Національної гвардії України, на чолі з першим заступником командувача НГУ (начальником штаба) генерал-лейтенантом Олександром Кривенко, провели робочу зустріч з представниками Офісу НАТО в Україні, військовими аташе і радниками посольств США, Великої Британії, Канади та Литовської Республіки в Україні, під час якої детально розповіли про роль та місце Нацгвардії в секторі безпеки і оборони України.

 

Насамперед, генерал-лейтенант Олександр Кривенко поінформував міжнародних партнерів про передумови створення сучасної Нацгвардії,  суспільно-політичну обстановку та виникнення нових загроз та викликів для безпеки та територіальної цілісності України.

 

«З початком російської агресії на сході України виникла необхідність створення нової моделі мобільних, автономних, з підвищеною оперативною готовністю сил, здатних у найкоротші строки виконувати завдання у будь-якому регіоні держави та в зоні проведення АТО… Хочу зазначити, що навесні 2014 року в один із самих тяжких моментів в історії незалежності України підрозділи Національної гвардії почали першими реагувати на кризову ситуацію пов’язану з гібридними діями наших сусідів», - сказав він.

 

Окремо Олександр Кривенко розповів про сучасний стан технічного забезпечення підрозділів НГУ і як він змінився з початку 2014 року. Детально зупинився на завданнях НГУ, які вона виконує у тісній взаємодії з іншими військовими органами та органами правопорядку в мирний час, а також під час введення військового стану. Зокрема, наголосив, що під час останнього більшість частин і підрозділів НГУ підпорядковуються Міноборони. Але паралельно з цим продовжує виконувати багато завдань всередині країни.

 

«Я хочу підкреслити, що Нацгвардія не дублює функції Збройних сил України. Вона має чіткі завдання під час ведення війни і виконує їх задля досягнення спільної мети. Підрозділи НГУ є важливою складовою сил оборони, потребують укомплектування відповідними зразками озброєння і техніки, досягнення необхідного рівня сумісності зі Збройними силами України та іншими складовими сил оборони шляхом здійснення спільної підготовки за єдиним задумом і планом. Представники Головного управління НГУ беруть участь у всіх навчаннях, що проводить Генеральний штаб ЗСУ», - наголосив він.

Водночас, генерал-лейтенант Олександр Кривенко підкреслив, що значення НГУ особливо зростає в умовах гібридної війни, коли окрім бойових дій, використовуються і інші методи боротьби, зокрема диверсійні та інформаційно-психологічні.

 

Крім цього, перший заступник начальника штабу НГУ генерал-майор Олександр Олещенко ознайомив міжнародних партнерів з проміжними результатами реформування НГУ та перспективами на майбутнє. А начальник управління міжнародного співробітництва ГУ НГУ полковник Володимир Грабчак зупинився на структурі та особливостях налагодження міжнародних зв’язків НГУ, їх ролі і становленні гвардії як сучасного військового формування з правоохоронними функціями.

 

Представники Офісу НАТО в Україні та військові аташе цікавились, як відбувається підготовка особового складу. Про переміщення офіцерів між Збройними силами України та НГУ, механізм залучення підрозділів НГУ для надання допомоги іншим правоохоронними органами з метою ліквідації масових заворушень, логістичне забезпечення підрозділів НГУ в зоні проведення АТО. На ці та багато інших запитань вони отримали розгорнуті відповіді від представників командування та Головного управління НГУ.

 

Прес-служба НГУ