П'ятниця, 3 Квітня, 2020 - 07:12
22 Бер 2019

Представники Академії Нацгвардії стали учасниками конференції з питань усунення ґендерної нерівності

 

У Києві на міжнародній конференції щодо врахування питань ґендерної рівності у навчальних програмах закладів вищої освіти сектору безпеки і оборони взяли участь і представники Національної академії НГУ.

 

Захід проходив за участю Віце-прем’єр міністра  з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та деяких представників країн світу. Участь від Нацгвардії взяли начальник Національної академії Національної гвардії України генерал-лейтенант Сергій Соколовський та представники робочої групи навчального закладу з питань імплементації Резолюції РБ ООН № 1325 «Жінки, мир, безпека» в секторі безпеки і оборони України.

 

«Сприяючи ґендерній інтеграції у вищій освіті, ми прагнемо розробити інноваційні підходи, що призводять до трансформаційних змін в секторі безпеки», – зазначила представниця ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська.

 

Метою зустрічі було створення платформи для обміну досвідом, викликами та підходами з врахування ґендерної тематики в навчальних програмах між представниками різних закладів освіти сектору безпеки і оборони України та представниками сектору безпеки і оборони країн-партнерів НАТО та обговорення результатів інституційної оцінки та аналізу навчальних програм.

 

«У країнах-членах НАТО відбувся суттєвий прогрес в питаннях усунення ґендерних нерівностей. Національна гвардія України  вивчає досвід такого успіху і впроваджує його в своїй діяльності. Важливим завданням для нас є досягнення паритетного становища жінок і чоловіків у військовій сфері та усунення дисбалансу між їхніми можливостями в самореалізації. Сьогодні у нашому військовому формуванні  для жінок є всі можливості для професійної реалізації», – зазначив начальник Національної академії Національної гвардії України Сергій Соколовський.

 

Заступник начальника відділу Євроатлантичної інтеграції підполковник Руслан Мусевич сказав, що від рівня ґендерної обізнаності випускників академії НГУ залежить те, яким чином ґендерний підхід буде закладений в освітній процес.

 

У ході конференції спецілістами та спеціалістками були сформовані рекомендації для створення методології комплексної інтеграції ґендерних питань в програми навчальних дисциплін.

 

Відділ міжнародних зв’язків, інформації і комунікації НА НГУ