Вівторок, 21 Травень, 2019 - 12:19

Поділитися

18 Лип 2018

Підсумки реформування сержантського і старшинського складу НГУ: як втілюється система професійного розвитку (ВІДЕО)

Сьогодні в Головному управлінні Національної гвардії України представники Канадської об’єднаної оперативно-тактичної групи в Україні (JTF-U) та група радників з питань доктрини і освіти США разом із представниками ГУ НГУ, головними старшини територіальних управлінь НГУ та офіцерами навчальних центрів НГУ зустрілися для підсумків роботи з реформування сержантського і старшинського складу НГУ.

 

Військові Збройних сил Канади та США запропонували здійснювати перепідготовку за чотирма напрямками:

 

Командний напрямок. Поширюватиметься на сержантів, яким підпорядкований особовий склад від командира відділення до головного старшини Нацгвардії.

 

Спеціальний напрямок. Для сержантів, які не ввійшли в командний напрямок без особового складу, а саме військовослужбовці, які відповідають за службово-бойові завдання НГУ із сержантським званням.

 

Інструкторський напрямок. Розгорнутий в навчальних центрах та військових частинах, а саме - ті військовослужбовці, які здійснюють практичне навчання гвардійців.

 

Штабний напрямок. Передбачений окремими програмами, які визначені концепцією розвитку штабів.

 

Також, у свою чергу, головний старшина НГУ розповів про реформи і як саме будується сержантська «вертикаль» та на якому етапі відбуваються зміни.

 

Головний старшина  Національної Гвардії  Дмитро Тимощук каже:«Військові звання, а саме: майстер-сержант, штаб-сержант, головний майстер-сержант, старший майстер-сержант найближчим часом будуть впроваджуватися у Збройних Силах України та в Національній Гвардії. Даний законопроект вже знаходиться у Верховній Раді».

Додавши, що високопрофесійний сержантський корпус − це вимога сьогодення, це платформа для розбудови оновленої Національної гвардії України зразка військових формувань передових країн та країн-членів НАТО. 

 

Водночас, під час зустрічі, іноземні представники розповіли про сучасні підходи до навчання сержантського складу Збройних сил Канади та дали високу оцінку навчанню та підготовці сержантському і старшинському складу Національної гвардії України.

 

"Ми досягли розвитку корпусу підготовки сержантського складу. Причиною цього є надвисокі вимоги НГУ та ЗСУ до командування під час виконання завдань. Канадські інструктори, які працюють з американськими представниками, ставлять перед собою мету розбудову сержантського корпусу та освіту сержантів. Мета не лише навички, а зміна системи підготовки в НГУ.  Оцінкою змін буде те, як будуть використовувати сержантський склад в НГУ, це як використання нової техніки в армійському арсеналі. Адже ці зміни дозволять зрозуміти ставлення керівництва структури до людини, і як їй дозволяють розвивати і бути корисною країні", - підполковник Джон Маклафлін начальник групи радників з питань доктрини та освіти.

 

Своєю чергою, начальник управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління НГУ генерал-майор Олег Гарчу подякував робочій групі за спільний проект, який був першим етапом після підписання Технічної угоди і відмітив: "Сьгодні ми втілюємо нові підходи до навчань та змінюємо систему підготовки сержантського та старшинського складу Національної гвардії України. Ця робота має результати".

 

"Ми використовуємо потужності групи інструкторів Збройних Сил Канади для того, щоб проводити спільні проекти з Національною гвардією України. Ми бачимо, що гвардія сьогодні крок за кроком розвивається і використовуємо свої можливості, щоб допомогти їй у цьому", - полковник Брайан Ірвін військовий аташе Посольства Канади в Україні.

 

Як раніше повідомлялося, з початком 2018 року стартував другий етап реалізації Концепції розвитку професійного сержантського і старшинського складу НГУ, як одна з основних засад розвитку гвардії загалом.

 

Прес-служба НГУ

*коментарі:

- підполковник Джон Маклафлін - начальник групи радників з питань доктрини та освіти

- полковник Брайан Ірвін військовий аташе Посольства Канади в Україні.