Субота, 23 Лютий, 2019 - 19:18

Поділитися

29 Січ 2019

Передпоказ художнього фільму «Крути 1918» за участі гвардійців у День 101-ої річниці бою під Крутами (ВІДЕО)

Сьогодні, 29-го грудня, в Міністерстві культури України відбулася робоча зустріч Міністра культури Євгена Нищука, Голови Держкіно Пилипа Іллєнка та продюсерів фільму «Крути 1918» Артема Колюбаєва та Андрія Корнієнка. За результатами зустрічі, було прийняте рішення провести прем’єру художнього фільму «Крути 1918» у День 101-ої річниці бою під Крутами, в рамках  офіційних заходів, присвячених цій історичній події.

 

Голова Держкіно Пилип Іллєнко на зустрічі наголосив: «Незважаючи на те, що за жанром фільм «Крути 1918» – це  історична драма, він надзвичайно актуальний саме зараз. Адже, з драматичною розповіддю про героїчні події, які відбувалися сто років тому, ми зможемо провести  багато паралелей сьогодні,  коли  українці змушені знову зупиняти агресію з Північного Сходу».

 

Таким чином, сьогодні, 29-го січня, в Культурному центрі «Кінотеатр «Київ» відбулася презентація фільму, а після цього минула прес-конференція з акторами та авторами стрічки.

 

Сценарист «Крути 1918» Костянтин Коновалов запевняє, що погодні умови й декорації були подібні до реальних, тому була максимальна правда життя: «Такі моменти нашої історії неможна забувати. Історія не завжи актуальна, але в цьому випадку якраз так. Хлопці-актори мерзли і втомлювалися майже так, як це було 29 січня 1918. Вони відчули те, що хотілося б забути. Проте обставини в нашій державі та й сама знімальна атмосфера зробили їх відчуття дуже реалістичними. Це видно по очам, по духу».

 

Нагадаємо, у зйомках фільму взяли участь 150 військовослужбовців Нацгвардії. У свою чергу прес-секретар командувача Національної гвардії України полковник Вадим Голуб на презентації сказав: «Ми пишаємося, що стали правдивою історією цього фільму. Більшість бійців, які знімалися в масових сценах, пишаються, що доклали зусиль до сторення історичного кіно, де зіграли майже ту ж саму роль, що приходиться виконувати в сучасному житті: захищати та відстоювати свою землю. Цей фільм є відродженням правдивої історії України».

 

Художній фільм знімали за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. За сюжетом, на тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська.

 

Раніше творці фільму повідомляли, що в широкий кінопрокат стрічка вийде 7 лютого 2019 року.

 

 

Журналіст Анастасія Салашна

Оператор та монтаж Дмитро Жмовка

фото зі знімання Андрія Некрасова, Руслана Андрусіва та Олексія Павлюка