Понеділок, 16 Грудень, 2019 - 16:31
13 Сер 2019

ПАМ’ЯТАЄМО: Сергій Стадник прикрив собою товаришів на блокпосту поблизу кордону з Росією

П’ять років тому, 13 серпня 2014 року, старшина патрульної роти на автомобілях Херсонського окремого батальйону Південного ОТО Національної гвардії України старший прапорщик Сергій Стадник у складі бойової групи виконував службово-бойові завдання на блокпосту поблизу с. Успенка, Амвросіївського району, Донецької області. У другій половині дня ворог обстріляв позиції українських нацгвардійців з реактивних систем залпового вогню «Град». Один з ворожих снарядів влучив в укриття, де в цей час перебували військовослужбовці Нацгвардії. 34-річний Сергій Стадник опинився найближче до епіцентру вибуху і собою прикрив інших військовослужбовців, які з ним перебували в укритті. Від розриву снаряду старшина Сергій Стадник отримав травми, несумісні з життям.

 

Стадник Сергій Анатолійович проходив службу у херсонській військовій частині понад 16 років. У її лавах пройшов шлях від солдата строкової військової служби до старшого прапорщика – старшини патрульної роти на автомобілях. У 2002 році закінчив школу прапорщиків, на той час у Навчальному центрі внутрішніх військ МВС України, що в м. Золочеві.

 

З липня 2014 року старший прапорщик Сергій Стадник брав участь в антитерористичній операції на сході України. 13 серпня 2014 року він загинув від ворожого обстрілу блокпосту поблизу державного кордону з Росією.

 

Поховали українського героя в смт Комишани, м. Херсон. У Сергія залишились дружина та донька.

 

1 вересня 2014 року з нагоди Дня знань на фасаді херсонської середньої загальноосвітньої школи №56 відкрили меморіальну дошку, що увіковічила пам’ять Сергія Стадника – випускника цього навчального закладу.

 

Указом Президента України від 8 вересня 2014 р. старшину патрульної роти на автомобілях херсонської військової частини Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України старшого прапорщика Сергія Стадника нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

 

Прес-служба НГУ