Субота, 19 Жовтень, 2019 - 16:16
10 Лип 2019

ПАМ’ЯТАЄМО: 5 років тому ворожа куля обірвала життя сержанта резерву батальйону «Донбас» Дмитра Кузьміна

П’ять років назад 10 липня від ворожої кулі загинув сержант резерву 2-го батальйону спецпризначення НГУ «Донбас» Дмитро Кузьмін з позивним «Миротворець».

 

Дмитро Кузьмін народився 27 квітня 1974 року у місті Асбест Свердловської області РФ. У п’ятирічному віці разом із родиною переїхав  до України, на Черкащину. Батько Дмитра був художником. Дмитро після закінчення школи, маючи хист та бажання продовжити батьківську справу, вступив до Київського художнього училища. Після першого курсу в 1992 році був призваний на строкову військову службу, яку проходив у Національній гвардії України в Донецьку. Звільнився у званні сержанта.

 

Потім навчався у Львівській комерційній академії, у стінах якої познайомився зі своєю майбутньою дружиною Зоряною. У 2007 році у подружжя народився первісток Михайло. А через 3 роки на світ з’явився другий син – Іван.

 

У житті Дмитро захоплювався фотографією. З часом це хобі перетворилося на його улюблену справу. Він працював фотографом на курортах Єгипту. Але з початком Революції Гідності він не зміг спостерігати за подіями, які розгорталися на Батьківщині. Дмитро повернувся в Україну і став активним учасником Євромайдану. Після анексії Росією Криму він пішов добровольцем у батальйон «Дніпро-2». А вже через деякий час уклав контракт про проходження служби у військовому резерві Національної гвардії України, обійнявши посаду командира відділення батальйону спецпризначення «Донбас». Після проходження курсу бойової підготовки, він одним з перших вирушив у район проведення антитерористичної операції.

 

Позивний «Миротворець» Дмитро отримав після того, як йому вдалося врегулювати конфлікт поблизу міста Красноармійськ (нині – Покровськ). Тоді під час проведення горезвісного «референдуму» натовп прихильників так званої ДНР спробував заблокувати рух колони його підрозділу. Дмитро зняв шолом, балаклаву і сміливо вийшов на переговори. Його щирі слова про те, що українські силовики не воюють з мирним населенням, змусили блокувальників відступити й пропустити колону.

 

10 липня близько 15:00 Дмитро виконував службово-бойове завдання у складі розвідувальної групи в зоні АТО в Донецькій області. Поблизу села Ульянівка (нині – Малинівка) Красноармійського (нині – Покровського) району Донеччини автомобіль, в якому їхали українські захисники, натрапив на ворожу засідку. Під час бою «Миротворець», який був за кермом, дістав вогнепальне поранення, несумісне з життям.

 

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та українському народові, зразкове виконання службово-бойових завдань, виявлену особисту мужність і героїзм в умовах загрози життю та здоров’ю сержант резерву Дмитро Кузьмін нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

 

У селі Угловатка Христинівського району Черкаської області, де свого часу проживав Дмитро Володимирович, біля Братської могили відкрито пам’ятний знак на його честь. А на стіні Львівської комерційної академії встановлено пам’ятну дошку.

 

5 липня 2017 року у місті Бахмут відкрито меморіальну дошку на честь воїнів батальйону «Донбас», що загинули, звільняючи північні міста Донбасу від окупантів. Викарбовано на ній і ім’я сержанта резерву 2-го батальйону спецпризначення НГУ «Донбас» Дмитра Кузьміна.

 

Вічна та світла пам'ять Героям України!

 

Прес-служба НГУ