П'ятниця, 10 Липня, 2020 - 13:33
13 Лис 2019

Офіцерів гвардії вчили виявляти ґендерні потреби

 

Ґендерні бар’єри, неприйнятні гендерні ролі, стереотипи, дискримінація та насильство… Гостра суспільна дискусія на цю тематику сьогодні вирує у такій колись закритій для сторонніх очей структурі, як військо. Чому це так, ми розбиралися під час тренінгу з інтеграції ґендерного компоненту в діяльність Національної гвардії України, який провела Старша інспекторка (радниця з питань реформування психологічної служби та гендерної політики) відділу радників апарату командувача Національної гвардії України Наталя Орловська.

 

Тренінг відбувся у Харкові на базі Східного територіального управління.

 

З одного боку гендерні стереотипи – плід традиції та багатовікової інерції, з іншого – вони, на думку експертного середовища, є перешкодами, які стоять на шляху до інституціональної модернізації.

 

Національна гвардія України вже рухається у напрямку створення рівних можливостей для професійної реалізації як чоловіків, так і жінок.

 

«Ще не так давно, перелік посад, на які могла претендувати жінка, був досить обмеженим. Кар’єра жінки часто залежала від того, яке рішення прийме її чоловік, який служив у тій же частині. Жінка не мала доступу до цілого ряду військових спеціальностей. Але просто на наших очах відбувається чимало змін, до яких ми маємо бути готові, - відзначив старший помічник начальника відділення по роботі з особовим складом підполковник Микола Сєдов, – Наразі змінюється сама структура гуманітарної, бойової та спеціальної підготовки, військової освіти, впроваджуються технологічні інновації. На перше місце під час прийняття кадрових рішень виходить саме професійна компетентність, а не біологічна стать людини».

 

«Звичайно зміни відбуваються. З одного боку ще зовсім недавно не було, наприклад, «берців» 36-го розміру – сьогодні вже є. Одяг, так само, потрібно було купувати чи перешивати його. Для мене це була серйозна проблема, бо ці витрати не компенсуються. Сьогодні в цьому напрямку ми бачимо певні зрушення. Але ми чекаємо на їхнє прискорення та розвиток в подальшому», – відмітила лікарка-епідеміолог Єлизавета Канна.

 

Сьогодні в Національній гвардії робота спрямовується на виявлення ґендерних потреб та вирішення перешкод, з якими жінки та чоловіки зіткнулися під час несення служби .

 

«Зараз час, коли ґендер починає впливати на наше життя, наші думки, слова, вчинки, ідеї, надії, ілюзії. Ігнорування цих речей неприпустиме у світлі сьогоднішньої політики гендерної рівності. Тим більше це стосується не лише жінок, а й чоловіків», – пояснила радниця командувача.

 

За її словами важливим є і підвищенням ґендерної компетенції. Усе це сприяє впровадженню та розвитку гендерної складової, зокрема, у сфері кадрової політики, тилового та логістичного забезпечення, запобігання та реагування на випадки дискримінації на основі статі.

 

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління НГУ