П'ятниця, 3 Квітня, 2020 - 07:00
19 Жов 2019

Офіцерів гвардії ознайомили з правовим підґрунтям ґендерної інтеграції

З особовим складом Головного управління Національної гвардії України відбулося інформування на тему «Нормативно-правове забезпечення політики гендерної рівності у секторі безпеки та оборони Україні».

 

В ході просвітницького заходу було представлено три відео ролики про «Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок CEDAW» - міжнародний договір, прийнятий в 1979 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй, яку Україна ратифікувала у 1981 році, де зазначені принципи недискримінації, дійсної рівності та зобов’язання держави.

 

Під час інформування радницею Командувача з питань реформування психологічної служби та ґендерної політики було зроблено акцент на важливості дотримання міжнародного та національного законодавства, яке регламентує забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущення випадків дискримінації та сексуальних домагань у повсякденній діяльності під час виконання службово бойових завдань. Варто зазначити, що правові норми, які лежать в основні сучасної ґендерної політики України, дають підстави забезпечувати впровадження найкращих міжнародних стандартів прав людини та ґендерної рівності на національному рівні.

 

«Сьогодні мова не йде про участь жінок чи чоловіків у секторі безпеки та оборони, сьогодні мова йде про створення належних умов для розвитку особистих здібностей, продовження професійної кар’єри та можливості робити вибір без обмежень» - зазначила Наталія Орловська.

 

 

Служба з ґендерної інтеграції ГУ НГУ