Вівторок, 20 Серпень, 2019 - 12:48

Поділитися

03 Травень 2017

Однополчани вшанували пам'ять загиблого в АТО прапорщика Нацгвардії Віктора Долінського

«Гірко плаче Україна сльозами і кров’ю...

Кат будує своє «завтра» на горі людському..... 

Гірко плаче Україна і тяжко ридає ... 

Своїх синів, що померли, сльозами вмиває...  Плаче ненька Україна ... 

Плаче кожна мати, та що сина відпустила, волю здобувати.»

 

Дату 5 травня особовий склад полку оперативного призначення Національної гвардії України запам’ятав назавжди. Саме цього весняного дня 2014 року підрозділ втратив свого бойового товариша: прапорщика Віктора Долінського.

 

Три роки тому військовий оперативний резерв військової частини 3028, до якого входив Віктор, разом з спецпідрозділом СБУ «Альфа» рухалися з міста Ізюм Харківської області до міста Слов’янськ, Донецької області. Між залізничним переїздом та перехрестям автодороги в місті Слов’янськ військовослужбовці потрапили в добре сплановану й організовану засідку супротивника – справжнє вогняне кільце.

 

Групи почали відходити за броньовану техніку. Під час відходу, в групу, в якій знаходився прапорщик Віктор Долінський, влучила граната. Віктор, два «альфівця» та один військовослужбовець Збройних сил отримали поранення несумісні з життям.

 

Посмертно його нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Товариші згадують, що був він людиною рідкісної доброти й порядності.

 

За час проведення антитерористичної операції на сході країни полк оперативного призначення Національної гвардії України втратив п’ять військовослужбовців: прапорщиків Віктора Долінського, Валентина Білошкурського, Віктора Ліпського, старшину Максима Мушту і лейтенанта Романа Лабаня.

 

В річницю загибелі прапорщика Віктора Долінського особовий склад полку вшанував пам'ять загиблого та полеглих побратимів і відвідав місце загибелі та поховання.

 

У церкві міста Калинівки отцем Орестом – капеланом військової частини відправиться молебень за загиблими побратими.

 

Майор Віктор Цибульський