Вівторок, 31 Березня, 2020 - 22:32
27 Жов 2018

Одна з перших жінок-водіїв у Нацгвардії служить у Слов’янську

Сьогодні права та обов’язки жінок та чоловіків у Національній гвардії рівні. Проте на практиці далеко не у всіх професіях наразі масово задіяні представниці прекрасної статі. Принаймні, жінок, які реалізують себе на посаді водія – бракує. І це при тому, що в цивільному житті жінка-водій – норма. Вони навіть вдвічі рідше потрапляють в аварії.

 

Одна з перших жінок-водіїв у Національній гвардії України, за всю її новітню історію, живе у Слов’янську. Карина Приходько, підписала контракт з військовою частиною 3035 цього року. Вона стверджує, що саме завдяки водійському посвідченню та великому бажанню, їй вдалося стати військовослужбовцем. Власне це і робить автомобільну роту військової частини 3035 унікальною.

 

«Я - зі Слов’янська. В 2012-му вийшла заміж, у 2013-му народила сина. В 14-му закінчила інститут. Я за фахом - правознавець. В 16-му, склала іспити та отримала водійські права. Проте, все життя я мріяла стати поліцейською чи військовою. Власне, завдяки водійському посвідченню моя мрія збулась. Зараз я служу в одній роті зі своїм чоловіком, він – водій, і я водій. Ми - сім’я водіїв», - водій автомобільної роти військової частини 3035 солдат Карина Приходько.

 

Професійні водії сьогодні в НГУ – на «вагу золота». До речі, в автороті анонсують, що вже скоро до них має прийти, ще одна жінка-водій. Тим часом, серед чоловіків теж не бракує охочих. Олександр Довбиш до гвардії вчився на менеджера. Але коли постав час визначитись, де проходити строкову службу, він не вагаючись обрав автомобільну роту.

 

«Водієм працює мій тато, я з нього брав приклад. Я в одинадцять років навчився керувати автомобілем. У 18 років отримав права. У 20 років пішов на строкову службу. Тепер служу в автомобільній роті. Мені тут подобається, колектив хороший, можна працювати», – розповідає водій автомобільної роти військової частини 3035 солдат Олександр Довбиш.

 

Старший лейтенант Олександр Сухоручкін, взагалі запевняє, що автопарк – його друга домівка. З гордістю розповідає про ПАРМ – пересувну автомобільно-ремонтну майстерню – незамінну помічницю в районі проведення Операції об’єднаних сил.

 

«Чим добрий ПАРМ? Ним можна ремонтувати щонайменше два автомобілі одночасно. Є укриття від негоди. Є всі необхідні інструменти: зварювальний агрегат, плазмовий різак, генератор, декілька верстатів. Взимку та на позиціях – незамінна штука», - ділиться заступник командира автомобільної роти військової частини 3035 з технічної частини старший лейтенант Олександр Сухоручкін.

 

В автороті, наразі, гаряча пора: відбувається не лише поточний ремонт, але й підготовка транспорту до холодної пори року.

 

Нагадаємо, в останню неділю жовтня країна відзначає День автомобіліста.

 

Сергій Молотков

Богдан Кондратов