П'ятниця, 10 Липня, 2020 - 12:20
06 Лис 2019

Новобранці: моральна та фізична трансформація від цивільних до військових

 

На Харківщині триває навчальний збір з молодим поповненням 5 Слобожанської бригади. Протягом базового курсу підготовки хлопці проходять трансформацію від цивільних до військових: морально, фізично та ментально.

 

Призовники осені 2019 року – це хлопці 21 років. Вони свідомо обирали піти на строкову службу аби розпочинати кар’єру та будувати особисте життя. А що готує для них гвардія?

Спочатку підготовка.

 

Формування базових військових умінь

 

Якщо ти хотів почати бігати зранку, але чекав на якийсь особливий понеділок? Ми знаємо, як тобі допомогти.

 

Зазвичай новобранці приходять на курс первинної військової підготовки з певною кількістю стереотипів, створених у їхній свідомості завдяки кінематографу та розповідям чоловіків з родини. Проте, сучасна українська армія – це нове формування самосвідомих чоловіків та жінок, що розуміють для чого вони прийшли служити Батьківщині. Тому кожен військовий виховує у собі певні якості характеру та звички, для існування у військовій реальності. Це про дисципліну, зону комфорту та роботу у команді.

 

«Спершу було дуже тяжко підійматися о 6 ранку. Зараз я без будильника прокидаюся за 10 хвилин до команди «Підйом» та спершу приходжу «до себе». Потім не поспішаючи збираюся на шикування», – розповідає Марк Кобець.

 

 «Абетка» військової справи

 

Базовий курс для новобранців – це так звана навчальна школа в армії. Тут навчають не лише «абетці», на кшталт жити за розкладом дня та слухатися командира. Постійні тренування з фізичної підготовки, військової тактики, володіння стрілецькою зброєю, тактична медицина, правильність припасування спорядження та психологічні тренінги для згуртованості колективу.

 

Військова справа готує для молодиків виклики витривалістю, уважністю та зібраністю. А досвідчені командири і профільні інструктори допоможуть натренувати тіло та розум.

«Чесно скажу, я спочатку боявся, перед стрільбою з бойової зброї, але це було марно. Я лише одного разу не потрапив у мішень, тому можу собою трошки пишатися. Я подолав страх, тому далі мені буде простіше»,  – зазначає новобранець Андрій Бондар.

 

Людина – найвища цінність армії

 

Найновіша техніка, озброєння та спородження не потрібно армії,  якщо у неї не має людей.

Про це пам’ятають офіцери під час розподілу новобранців до бойових підрозділів після завершення базового курсу підготовки.

 

Позиція гвардії  – розвивати спеціалістів. Тому, аби хлопці, що стовідсотково вирішили не пов’язувати життя з армією, не витрачали кваліфікацію і не «випадали» з ринку праці під час служби можуть розвивати свої навички. Ще на збірному пункті у військкоматі у хлопців визначають їх спеціальність за отриманою освітою. Так, наприклад, водії різних категорій займають посади в автомобільній роті.

 

«Я закінчив технікум у Тернополі і працював до служби на агрофірмі водієм великогабаритної техніки. Це різні трактори, комбайни, спец техніка. Вони закріпили за мною місце і чекають на мене після завершення служби», – розповідає новобранець Андрій Андрійовський.

 

Молоді гвардійці тільки починають свій шлях у війську, але вже зараз мають велику мотивацію служити українському народові. Попереду у них  найголовніше – військова присяга, після чого вони стануть справжніми військовослужбовцями.

 

Діана Краснікова