Середа, 22 Січень, 2020 - 08:37
11 Сер 2019

Назавжди в нашій пам’яті: лейтенант Іван Гутнік-Залужний

10 серпня цього року виповнюється 5 років з тих пір, як нема молодого 23-річного хлопця – лейтенанта військової частини 3033 Національної гвардії України Івана Гутніка-Залужного, ціною свого життя, врятував своїх товаришів влітку 2014 року, коли тільки розпочиналися бойові дії на сході нашої країни. Біля пам’ятного знаку, що розташований на території військової частини 3033 міста Запоріжжя, зібрались співслужбовці, друзі, рідні і близькі та просто ті, хто знали героя. Військовий капелан отець Анатолій провів пам’ятний молебень.

 

«Всі ми добре пам’ятаємо ті події, коли довелося захищати рубежі нашої держави. То був дуже тяжкий час для всіх нас. Військовослужбовці новоствореної Національної гвардії одними з перших стали на захист її кордонів. Серед добровольців був і Іван. Під час нерівного бою, він зупинив переважаючі сили противника, тим самим не дав просуватися ворогу далі, щоб знищити наші позиції. Завдяки героїчним діям, диверсійно-розвідувальну групу було ліквідовано. Але, на превеликий жаль, поранення отримані під час сутички, виявились для нього смертельними». – розповідає заступник командира бригади полковник Анатолій Мацюк.

 

Перед військовослужбовцями виступила мати Івана – Галина Іванівна. Затамувавши подих, хлопці слухали жінку. «Я пишаюсь своїм сином! Шкода, що його життя було таке коротке, та, мабуть, із такою місією прийшов у цей світ. Ваня пішов не роздумуючи, хоч на 7 червня було призначено його весілля. Навіть ресторан уже замовили… «У країні війна! Відсвяткуємо, коли переможемо!» — сказав Ваня, ідучи приймати взвод. Тоді бракувало офіцерського складу, і його відібрали з хлопців із військовою освітою».

 

Всі, хто пам’ятає героїчний подвиг Івана згуртувалися, аби віддати шану сильному чоловіку, молодому відчайдушному патріоту, неперевершеному другу, справжньому офіцеру та вірному борцю за волю і незалежність нашої держави!

 

Наші герої – не вмирають! Слава Україні! Героям слава!

 

лейтенант Михайло Кондира