Понеділок, 16 Грудень, 2019 - 16:24
13 Сер 2019

«Навіщо зенітнику вогнегасник» – харківські гвардійці розповіли після курсу пожежогасіння

 

Навіщо зенітнику чи артилеристу вогнегасник чи багор? Де він може застосувати цей інструментарій та свої навички? Потреба гасити пожежу може відбуватися в атмосфері паніки, конфліктних ситуацій, і, навіть, у бойових умовах – кажуть бійці військової частини 3017, які відтренували, як ефективно гасити пожежі під час виконання службових завдань.

 

Групи пожежогасіння мобільних резервів набрали з військовослужбовців третьої оперативної бригади. Їх відібрали до позаштатних  груп пожежогасіння. Гвардієць має чітко розуміти, яких саме правил потрібно дотримуватись, які заходи безпеки вживати, як вберегти своє здоров’я і водночас прикрити товариша.

 

«Власне такі фахівці мають бути у групах мобільного резерву під час виконання завдань за призначенням. Наша допомога може знадобитися будь-де. Ми ретельно відбираємо людей за морально-психологічними якостями. Вони мають бути готові приймати правильні рішення в екстремальних умовах, адже вогонь – не просто хімічна реакція чи фізичний процес – це справжня стихія. Ми маємо вберегти від її дії людей та майно», – пояснив начальник служби пожежної безпеки військової частини 3017 капітан Олексій Жигалін.

 

«Якщо ти знаєш, що робити, то це – не складно. Гвардійці мають доволі широке коло повноважень у мирний та воєнний час. Проте ключова наша цінність – людське життя та здоров’я. Ми маємо знати, як їх врятувати, тому і я сюди прийшов вчитися. Моя військова спеціальність – навідник зенітної установки. Але напрямок пожежної безпеки, зокрема, дуже цікавий. Не лише у військовій сфері чи під час заходів з охорони громадського порядку, а й цивільному житті», – поділився враженнями солдат Назар Мельник. Він має спеціальність вчителя історії, певний час був волонтером. У військовій частині 3017 служить з травня цього року. Каже, що дуже цінує досвід, який отримує у Національній гвардії України.

 

Сергій Молотков