Четвер, 22 Серпень, 2019 - 13:03

Поділитися

16 Чер 2015

Нагорода знайшла свого героя-нацгвардійця

Він не з тих людей, котрі отак з легкістю розповідають про власні подвиги та заслуги перед Батьківщиною. Зізнається, що свідомо уникав бесіди, оскільки важко згадувати те, що викликає безліч запитань та непереборну зацікавленість до його історії.

 

Стриманий, врівноважений та напрочуд спокійний юрист за освітою, з довгою службою в лавах армії за плечима, привели прапорщика Андрія Видайко в Харківську оперативну бригаду в розпал антитерористичної операції.

 

 «Чи то так просто співпало, але як командування частини, так і я сам зійшлися на прийнятті мною посади командира ремонтного взводу автомобільної техніки ремонтної роти».  Маючи за плечима досвід старшого інструктора з водіння БТР-4є та зіткнувшись з неймовірною масою проблем він чітко розумів, що як досвідчений водій, котрий, як свій так і неймовірну кількість інших автомобілів постійно власноруч ремонтував, повинен зайняти своє, правильне місце в частині. Він чітко розумів, що від його роботи залежать життя побратимів. Тому під час кожної ротації коли його бригада без перепочинку їздила від одного блокпоста до іншого та реанімувала автомобілі, котрі не просто виживали після обстрілів, а й довозили бійців після ротації назад до військової частини. Їх прозвали «швидкою допомогою» - «реаніматорами автомобілів».

 

Та був час коли Андрій взяв безпосередню участь у миротворчій місії  в Іраку. Де він протягом неймовірно довгих восьми місяців чітко виконував поставлені задачі. Повернувся до дому іншою людиною, - героєм своєї Держави. Саме тому його командири неодноразово намагались достукатись до влади, і вибити для нього гідну нагороду. Та до теперішнього дня це нікому не вдавалося. «Лише в Харківській оперативній бригаді», - зізнається Андрій, - «після чергової подачі документів, признатися я вже зневірився, мене викликали в Київ і з рук глави Держави – самого Президента України Петра Порошенка отримав орден «Данила Галицького».

 

«Мій секрет в тому, що я вірний присязі та своїй Україні. Саме це підтримує і допомагає залишатися гідним громадянином своєї країни» - скромно розповідає Андрій.

 

солдат Ольга Чиканова, фото автора