Четвер, 22 Серпень, 2019 - 12:15

Поділитися

22 Лис 2015

Національний президентський оркестр виступив у Слов’янську

 

Днями в гості до гвардійців військової частини 3035 завітав зі святковою концертною програмою Національний президентський оркестр під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України полковника Івана Москаленко.

 

Історія колективу починається 2 червня 1992 року, коли наказом Головного управління Командувача Національної гвардії України був створений Зразково-показовий оркестр, як військовий творчий коллектив з метою розвитку традицій українського війська та відродження національної культури. З перших років існування оркестр приймав участь у багатьох міжнародних фестивалях, на яких здобував славу та визнання. У вересні 1996 року оркестр запрошують до Франції на 50-ту Міжнародну фольклоріаду, де його визнають кращим творчим колективом. В наступні роки було декілька перейменувань у зв’язку з організаційно-штатними змінами. В результаті, 14 квітня 2003 року Указом Президента України, за вагомий внесок Президентського оркестру Збройних Сил України у розвиток української музичної культури та значні творчі здобутки, цьому мистецькому колективу надано статус національного та перейменовано в Національний президентський оркестр.

 

Національний президентський оркестр є одним із атрибутів голови Української держави. Він здійснює музичне обслуговування державних заходів, що проводяться за участю Президента України або під його патронатом; займається розвитком національної музичної культури; приймає участь у патріотичному та естетичному вихованні громадян України. Це різножанровий творчий колектив, у складі якого 62 виконавця на духових та 38 – на струнних музичних інструментах.

 

Розпочався концерт виступом лауреата міжнародних конкурсів Олександра Форкушака, який виконав пісню «Збройні Сили України». У виконанні оркестру для гвардійців звучали безсмертні шедеври класичної музики, відомі твори українських композиторів та зразки світової музичної культури, які виконували артисти під керівництвом диригента оркестру підполковника Максима Гусака. Концертна програма включала в себе виступи народного артиста України Володимира Засухіна, лауреатів міжнародних конкурсів Олександра Радіона та Вікторії Осадчук.

 

Чудовий концерт став незабутньої подією та гарним подарунком для військовослужбовців частини. Після виступу бійці сфотографувались  разом з музикантами на добру згадку.

 

Людмила Стрижко

фото автора