Неділя, 12 Липня, 2020 - 16:27
18 Січ 2016

Нацгвардійка Олена Підгрушна здобула перемогу на Кубку світу по біатлону в естафетнії гонці серед жінок (ВІДЕО, ІНТЕРВ’Ю)

 

17 січня 2016 року, у німецькому Рупольдінгу в останній день змагань п’ятого этапу Кубку світу з біатлону найкращі біатлоністки планети виборювали першість у жіночій естафеті 4х6 км із восьмима  вогневими рубежами. Золото жіночої естафети у запеклій та відчайдушній боротьбі завоювали спортсменки збірної команди України, другими фінішували біатлоністки збірної команди Німеччини, бронзовими призерками  стали італійки та четверті росіянки. 

 

 Капітан жіночої збірної команди України з біатлону, вона ж капітан Національної гвардії України Олена Підгрушна, після важкої та яскравої перемоги на останньому етапі в жіночій естафеті на прес-конференції прокоментувала успіх української команди та спортивну битву із Лаурою Дальмайер з команди Німеччини на фінішній прямій за золото:

 

- Фініш з Лаурою був дуже важким, - відзначає Підгрушна. - Вона дуже швидка дівчина, що довела на січневих етапах. На рубежі я розуміла, що її додаткові патрони не врятують і треба вивертатися до останього, щоб фінішувати першою. Добре, що я відпрацювала фінішну пряму на 110 відсотки, билася за кожен метр. Останній коло було кругом на виживання. Ні найменшої частки секунди на відпочинок не було.

 

- Чи мали Ви раніше такі драматичні гонки?

- Давно не було.

 

- Що сталося в фінішному створі? У вас був контакт з Лаура Дальмаєр?

- Ніякого контакту не було. Я цілеспрямовано йшла в ліву смугу і зайшла в неї. Тільки коли я в ній опинилася, побачила край лижі Лаури. Стала додавати сильніше, щоб піти від неї. Перебудовуватися в іншу смугу я не мала права. Ми за правилами повинні продовжувати їхати по тій же смузі. Лаура помилилася тактично. Вона хотіла мене обійти ще до цих смуг, але не встигла. Довелося йти в інший коридор і втрачати темп. Ми так само боролися на фініші на минулому етапі з Сюзан Данкль. Я розуміла, що вона буде брати ліву смугу, так як це ближній шлях, тому пішла вправо і обійшла її по правій смузі. Чому Лаура вчинила по-іншому, треба її питати. Я знаю, що йшла рівно, не робила різких рухів вправо або вліво. Чи не перекривала кисень. Їхала по своїй смузі, а вона виявилася ззаду.

 

- Фізична форма у вас зараз гірше, ніж у першому триместрі?

- Складно судити. Це рік після перерви, в який швидко змінюється психологічний і фізичний стан. Ми з тренером робимо різні експерименти і навіть не можемо порівняти дві різні гонки. Вони настільки відрізняються, як ніби це перший рік у моїй кар'єрі.

 

- Всі медалі української команди були завойовані за вашої участі завдяки останньому колу. Що допомогло вам стати королевою фінішу?

- Сьогодні дуже хотіла перемоги. Коли дивилася, як дівчата стріляли і йшли лідерами, розуміла, що мені треба зробити все по максимуму, щоб утримати перше місце для команди.

 

- На «стійці» ви бачили, що Лаура Дальмаєр промахнулася і у вас є запас?

- Я почула це, тому що вона раніше почала стріляти, і зрозуміла, що в мене буде 7-8 секунд запасу, але вони мене не врятують, бо Лаура Дальмаєр дуже швидка. Я не замислюючись закрила останню мішень і вирішила боротися до кінця.

 

- Перемога в естафеті для вас полегшення або додатковий тягар відповідальності перед чемпіонатом світу? Адже тепер від вас чекають перемоги?

- Не знаю щодо вантажу, поки бачу тільки позитив. Зараз я дуже щаслива, що витримала це фінішне коло. Для мене це була якась фантастика.

 

Склади п’яти перших команд, статистичні дані та результати гонки: 1.Україна (Варвинець, Джима, Вал. Семеренко, Підгрушна) (1+4) — 1:16:14,2
2.Німеччина (Хінц, Гесснер, Хаммершмідт, Дальмайер) (2+11) — +1,2
3.Італія (Віттоцці, Оберхофер, Санфіліппо, Вірер) (0+10) — +43,8
4.Росія (Шумілова, Віролайнен, Юрлова, Подчуфарова) (2+7) — +44,9
5.Норвегія (Ольсбу, Біркеланд, Сулемдал, Екхофф) (1+13) — +1:11,5

 

Вітаємо усіх біатлоністок зі складу  жіночої збірної команди України в естафеті та капітана Національної гвардії України Олену Підгрушну з черговою дуже важкою, але яскравою спортивною звитягою!

 

Компіляція за матеріалами офіційних ЗМІ