Середа, 28 Червень, 2017 - 14:00

Поділитися

19 Чер 2017

Нацгвардійцю Юрію Спащенко, загиблому в зоні АТО, відкрили пам’ятник на Миколаївщині

 

Одному з п'яти бійців Національної гвардії України, які загинули 5 вересня 2014 року за селищем Тельманове (Донецька область), 19-річному молодшому сержанту Юрію Спащенко встановлено пам'ятник в його рідному селі Петропавлівка (Братський район Миколаївської області).

 

Навесні 2013 року Спащенко домігся у військкоматі, щоб його призвали на строкову військову службу у внутрішні війська МВС. Пройшов підготовку в навчальному центрі в Золочеві, отримавши звання "молодший сержант". Разом з однополчанами з "Барса" взимку 2013-2014 років був перекинутий до Києва під час Революції Гідності. Пізніше бригада спецпризначення "Барс" була переформована в 1-у бригаду оперативного призначення Національної гвардії, яка відразу після параду 24 серпня 2014 року пішла на фронт. Спащенко написав рапорт, що бажає вирушити захищати Батьківщину на Донбас.

 

5 вересня 2014 року за Тельманове їх колону накрили перехресним вогнем. Був підбитий головний БТР, знищено кілька вантажівок "КрАЗ", п'ять гвардійців загинули (в тому числі два офіцера), 12 були поранені. Військовослужбовці з колони почали відстрілюватися. Потім бійці пішли в атаку. Бойовики "ДНР" ближнього бою не прийняли і відступили.

 

Усі загиблі були нагороджені орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

 

 За матеріалами Цензор.нет