Неділя, 23 Лютого, 2020 - 00:20
02 Вер 2015

Нацгвардійці, які несли службу біля Верховної Ради України, отримали державні нагороди (ФОТО)

 

Заступник Глави Адміністрації Президента України Андрій Таранов разом з т.в.о. Командувача Національної гвардії України генерал-лейтенантом Миколою Балан вручили державні нагороди бійцям, які протистояли провокаціям на Площі Конституції 31 серпня 2015 року.

 

Високими державними нагородами відзначено 15 воїнів Національної гвардії, серед яких троє нагороджено посмертно: орденом «За мужність» ІІІ ступеня відзначені старший солдат Ігор Дебрін, солдат Олександр Костина, солдат Дмитро Сластніков. Цією нагородою відзначено також солдата Богдана Дацюка та солдата Віталія Шияна. Медаллю «За військову службу Україні» відзначено десятеро офіцерів та солдатів.

 

Генерал-лейтенант Микола Балан відмітив: «Серед нагороджених Президентом України є командир роти капітан Тарас Лутчак, який був разом з усіма в бойовому порядку 31 серпня. Під час теракту та загрози життю нацгвардіям, офіцер прийняв правильні і швидкі рішення щодо захисту військовослужбовців і стримав сутички, чим убезпечив цивільних людей від наслідків можливого зіткнення. Вміло керував підрозділом та забезпечив евакуацію своїх підлеглих. Отримавши важкі поранення залишався зі своїми солдатами. Його було евакуйовано та надано допомогу одному з останніх».

 

Микола Іванович поспілкувався з батьками поранених і завірив, що їх синам надається допомога найкращими лікарями, а командування Гвардії надає і буде надавати цілодобову допомогу.

 

Прес-служба НГУ, фото Єгора Жученко