Вівторок, 31 Березня, 2020 - 22:46
01 Жов 2019

Нацгвардійці обговорили ґендерну інтеграцію на засіданні Координаційної наради

 

Так, 26 вересня 2019 року представники служби з ґендерної інтеграції управління кадрової роботи Головного управління Національної гвардії України взяли участь у черговому засіданні Координаційної робочої наради із взаємодії структурних підрозділів у системі МВС щодо інтеграції ґендерної політики під головуванням радниці Міністра внутрішніх справ Вікторії Арнаутової.

 

Під час зустрічі обговорили питання щодо методики ґендерного аналізу процедур кадрової роботи (підбір, відбір, найм, утримання, звільнення); визначення інструментів проведення моніторингу програм; проведення анкетування на визначення загальної спроможності у навчанні персоналу МВС стосовно інтеграції пріоритетів ґендерної рівності в процеси розробки, аналізу та впровадження реформи правоохоронних органів; підготовки до форуму «Подвиг немає статі» тощо.

 

Варто відзначити важливість проведення такого заходу із залученням представників структурних підрозділів МВС, що дозволяє врахувати всі особливості роботи підрозділів ще на етапі планування заходів та, що немало важливо, рухатись до досягнення поставлених цілей з інтеграції ґендерної політики у відомстві.

 

Окрім того, поділились досвідом роботи на семінарі-нараді з фахівцями центральних органів виконавчої влади, діяльність яких координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, організованого Департаментом державного майна та ресурсів. Метою заходу було зосередження уваги галузевих спеціалістів на основних практичних аспектах застосування законодавства у сфері публічних закупівель, обміну досвідом та підвищення професійних знань, в тому числі і з питань врахування ґендерної складової у своїй діяльності (поява жінок у силовому секторі спонукала до більш активного впровадження цього компоненту у завдання підрозділів, що відповідають за матеріально-технічне та ресурсне забезпечення).

 

Своїм досягненням, без сумніву, служба вважає той факт, що під час формування бюджетних показників на 2020-2022 роки враховуватиметься ґендерний аспект. Це є наслідком того, що фахівці фінансово-економічного управління та логістики ГУ НГУ пройшли тренінги з ґендерно-орієнтованого бюджетування, організованого службою з ґендерної інтеграції.

 

Так, з метою зменшення ґендерних розривів, усунення ґендерної дискримінації, забезпечення потреб та інтересів жінок та чоловіків, у 2020 році планується закупка (в межах граничного обсягу видатків) індивідуальних елементів бронезахисту з врахуванням фізіологічних особливостей жінок. Фахівці служби озброєння та служби з ґендерної інтеграції продовжують й надалі співпрацювати з виробниками засобів бронезахисту для створення бронежилету з врахуванням вимог сучасності, що відповідав би запитам НГУ відповідно до завдань за призначенням та антропометричним даним військовослужбовців НГУ.

 

Обидва заходи демонструють позитивні зрушення в забезпеченні рівних прав і можливостей жінок та чоловіків. Разом з тим, перед сектором безпеки та оборони постали виклики, що потребують вирішення для того, щоб забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків не залишалось лише словами. Діяти потрібно, в першу чергу, в напрямку внесення змін до законів, наказів, постанов; ведення дезагрегованої за статтю статистики; аналізу кадрової політики відомств тощо.

 

Варто пам’ятати, що покращення умов проходження служби для військовослужбовців (як чоловіків, так і жінок) – це сьогодення. Адже, вектор політики держави, її міжнародні зобов’язання, передують становленню нових соціальних відносин, формуванню особистості, яка непідвласна стереотипам, розширенню можливостей для розвитку громадянина, незалежно від статі.

 

 

Служба з ґендерної інтеграції ГУ НГУ