Субота, 4 Липня, 2020 - 18:15
30 Чер 2020

Нацгвардійці надають допомогу у подоланні наслідків стихійного лиха на Івано-Франківщині

Особовий склад Національної гвардії України уже впродовж кількох днів бере участь у ліквідації наслідків повені на Прикарпатті, пік якої припав на 22-23 червня, коли випала двомісячна норма опадів.

 

Військовослужбовці військової частини 1241 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України наразі залучені до відновлювальних робіт в селищі міського типу Ланчин, Надвірнянського району Івано-Франківської області.

 

Разом зі спеціалістами з ДСНС та комунальними службами вони надають допомогу у пошуку пошкодженої газової труби й відновленні газопостачання в житлові будинки району, та розчищають вулиці, які були захаращені залишками дерев і намулом, принесеними гірськими потоками.

 

Головне завдання нацгвардійців – сприяти якомога швидшому розчищенню житлових вулиць і приватних подвір’їв місцевих мешканців, а також проїздів до селища. Наразі це неможливо зробити швидко, навіть із використанням великогабаритної спецтехніки, тож робота триває.

 

«Перш за все, важливо, щоб люди побачили, що вони не залишились наодинці з бідою, в таких ситуаціях підтримка держави і допомога військових вселяє відчуття єдності і впевненості в кращому. Місцеві мешканці працюють разом із військовослужбовцями та дякують за допомогу», – розповідає майор Віталій Лавренюк.

 

 В селищі Тростянка Коломийського району гвардійці надавали допомогу у розчищенні будівлі місцевої загальноосвітньої школи, яка сильно постраждала від паводку. Насамперед збирали з приміщень намул, щоб можливо було приступати до ремонтних робіт і підготувати її до початку навчання.

 

Також, військовослужбовці окремих загонів спеціального  призначення Західного та Північного територіальних управлінь Національної гвардії України, що підготовлені для виконання завдань в гірській місцевості, залучались до пошуку зниклих громадян у Верховинському та Надвірнянському районах Івано-Франківської області.

 

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ