Вівторок, 20 Серпень, 2019 - 12:58

Поділитися

02 Сер 2017

Нацгвардійці на параді з нагоди Дня Незалежності покажуть нову форму одягу

Військовослужбовці Національної гвардії України крокуватимуть на параді з нагоди 26-ої річниці Незалежності України в новій формі одягу, що відповідає сучасним світовим трендам. Про це в середу заявив командувач Національної гвардії України генерал-лейтенант Юрій Аллеров.

 

«Ми розробили нову форму одягу для наших військовослужбовців з урахуванням світових трендів. Вона більш зручна та приваблива. Плануємо перевдягнути в таку форму синього кольору підрозділи, що забезпечують охорону громадського порядку та несуть службу з охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав», –  сказав він.

 

За словами Юрія Аллерова, наразі розроблено чимало нововведень в гардероб військовослужбовців Нацгвардії. І кілька варіантів нової сучасної форми одягу, з урахуванням міжнародного досвіду, будуть представлені вже під час військового параду з нагоди Дня Незалежності.

 

Цього року Нацгвардію на параді військ представлятимуть понад 300 гвардійців. Парадні розрахунки спеціального батальйону почесної варти (СБПВ) та Національної академії НГУ по 130 чоловік (120 бійців складає коробка і 10 – офіцери управління з прапороносною групою), а також зведений оркестр – 67 чоловік (64 особи в коробці і 3 в управлінні).

 

Військовослужбовці зі спеціального батальйону почесної варти крокуватимуть у парадній формі нового зразка синього кольору. При чому, брюки будуть темніші за кітель та фуражку.

 

Курсанти Академії вийдуть на головну вулицю столиці у вже звичній польовій формі кольору оливи. Натомість, вперше учасники парадного розрахунку Національної академії НГУ матимуть нашийний платок та берет синього кольору. Під час розробки цього елементу військового одягу, такий колір було обрано не випадково. Він символізує один з національних кольорів України.

 

Раніше гвардійці брали участь у параді у малинових беретах і в касках. Цього року курсанти також матимуть на собі розвантажувальні жилети і будуть озброєні сучасною зброєю вітчизняного виробництва – штурмовими гвинтівками Форт-224.

 

Зведений оркестр НГУ з’явиться перед киянами та гостями столиці у парадній формі зеленого кольору.

 

Усі парадні розрахунки Нацгвардії вже активно готуються до Дня Незалежності. Гвардійці відточують свої навички у стройовій підготовці по 6 годин на день: 4 заняття з 8:00 до 12:00 і ще 2 заняття – з 16:00 до 18:00. У суботи тренування відбуваються лише до обіду, а неділя – вихідний день. Щодня, під час напружених тренувань, вони в середньому проходять по 15 кілометрів.

 

Особливість стройового кроку полягає в тому, що ногу необхідно піднімати на 25-30 сантиметрів над землею і тримати темп 120 кроків на хвилину. За таких умов середня швидкість руху сягає близько 6 кілометрів на годину, що перевищує швидкість звичайної ходи.

 

У зв’язку зі щільним графіком тренувань гвардійці мають особливий розпорядок дня. Зокрема, в ньому передбачений додатковий прийом їжі у вигляді легкого «ланчу» між ранковими тренуваннями. Під час таких перерв військовослужбовці мають змогу підкріпитись смачним бутербродом і чаєм. Крім цього, після ранкових та вечірніх тренувань, для гвардійців передбачений душ і можливість перепочити під час сну.

 

 Інфографіка тренувань НГУ до параду

 

Попереду на гвардійців чекають відповідальні тренування, разом з усіма іншими парадними розрахунками, на злітній полосі Антонова та генеральні репетиції на Хрещатику.

 

«Я знаю, що військовослужбовці нашої Академії беруть участь у військових парадах з 1931 року, тому мені дуже приємно бути послідовником цієї традиції, не зважаючи на те, що тренування досить складні та виснажливі. Я брав участь у проведенні АТО і тому для мене позитивна реакція жителів України на цей парад, безумовно, стане високою нагородою. Зізнаюсь, я щасливий, що маю змогу представляти Нацгвардію на цьому Марші Незалежності», — поділився своїми враженнями учасник параду від Національної академії НГУ молодший сержант Олександр Блудов.

 

Для кожного гвардійця участь у військовому параді – це чергова нагода сповна відчути себе частинкою сучасного великого військового організму, як Нацгвардія України, що була створена у 2014 році.

 

Три роки тому миролюбний і, водночас, войовничий український народ, вчергове за свою багаторічну історію довів усьому світові, що здатний відстоювати власну землю і своє право на самовизначення. На цьому тлі відзначення 26-ої річниці Незалежності України виглядає особливо зворушливим та патріотичним святом для кожного українця. За традицією, в цей день на головній вулиці столиці відбувається військовий парад, під час якого кожен охочий може побачити та відчути міць і силу Української держави в обличчі її героїчних захисників з різних силових структур.

 

Тож побажаємо нашим захисникам сили і витримки, а також чіткого кроку!