Неділя, 20 Січень, 2019 - 11:13

Поділитися

08 Кві 2018

Нацгвардія України та жандармерія Туреччини домовились про співпрацю на новому якісному рівні

За результатами офіційного візиту до Турецької Республіки командувач Національної гвардії України генерал-полковник Юрій Аллеров та головнокомандувач жандармерії Турецької Республіки генерал армії Аріф Четін домовились про співпрацю на новому якісному рівні.

 

Зокрема Юрій Аллеров, під час зустрічі зі своїм турицьким колегою на території командування Стамбульського округу, зауважив що «важливо вивести співпрацю між Нацгвардією України та жандармерією Туреччини на абсолютно новий якісний рівень». Аріф Четін висловив цілковиту готовність до такої співпраці за всіма напрямками, які складають взаємний інтерес.

 

Сторони обговорили питання обміну досвідом щодо організації телекомунікаційної системи та оперативного реагування, а також системи кіберзахисту. Крім цього, командувач Нацгвардії України висловив зацікавленість в обміні досвідом з жандармерією Туреччини у системному підході до організації системи логістики, а також з питань підготовки особового складу та діяльності підрозділів спецпризначення.

 

Юрій Аллеров також подякував Аріфу Четіну за підтримку Нацгвардії України на шляху до здобуття статусу повноправного члена Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції в статусі військової установи (FIEP).

 

У рамках візиту до Туреччини керівництво Нацгвардії відвідало Головне командування жандармерії Туреччини у м. Анкара, де командувач НГУ провів зустріч з першим заступником командувача жандармерії Туреччини генерал-лейтенантом Алі Чардакчи.

 

Водночас українська делегація ознайомилась з роботою Оперативного Центру (центру управління) Головного командування жандармерії Туреччини, відвідала Академію Жандармерії і Берегової охорони, управління криміналістичних експертиз Головного командування жандармерії Туреччини.

 

У рамках візиту до Турецької Республіки делегація Національної гвардії України також відвідала Управління сил спеціальних операцій Головного командування жандармерії Туреччини. Командувач Нацгвардії України детально обговорив з командуванням Управління ССО турецької жандармерії організацію підготовки спецпризначенців, їх забезпечення та застосування під час виконання різних завдань. Після цього українська делегація оглянула спорядження, озброєння та техніку турецьких спецпризначенців.

 

Завдання, що покладені на Управління сил спеціальних операцій Головного командування жандармерії Туреччини, багато в чому схожі на ті, що виконують спецпідрозділи Нацгвардії України. Турецькі спецпризначенці застосовуються в операціях, які неможливо провести силами інших підрозділів жандармерії і вимагають застосування спеціальних навичок, озброєння, екіпірування тощо. Зокрема, вони виконують завдання з пошуку і рятування людей у разі природніх катастроф, надзвичайних подій, пошуку зниклих без вісті, а також в операціях зі звільнення заручників. Крім того, підрозділи спецоперацій жандармерії Туреччини беруть участь в антитерористичних операціях і підтримці (відновленні) громадського порядку у складних умовах.

 

Делегація Нацгвардії України побувала в Управлінні логістики жандармерії Турецької Республіки, де ознайомилась зі структурою, завданнями та основними напрямками його діяльності. Командування НГУ переглянуло виробництво з повним циклом пошиття форми одягу для всіх підрозділів турецької жандармерії, починаючи з розробки, тестування до безпосередньо пошиття і направлення у військові частини. Крім того, представники Нацгвардії України відвідали лабораторії, в яких проводять тестування і налаштування засобів зв'язку та оптичних приладів (прилади нічного бачення, тепловізори, приціли тощо), а також майстерню з ремонту та обслуговування всіх видів автомобільної бронетехніки.

 

У рамках візиту українська делегація ознайомилась з виробництвом бетонних конструкцій для потреб жандармерії, переглянула зразки продуктів, що входять до сухих пайків для забезпечення харчування особового складу при виконанні службово-бойових завдань.

 

Ще одним об'єктом уваги представників Нацгвардії було Управління авіації Головного командування жандармерії Туреччини. Вони ознайомилися зі структурою та завданнями, які виконують підрозділи авіації жандармерії. Окрім боротьби з тероризмом вони цілодобово виконують завдання з транспортування особового складу, забезпечення внутрішньої безпеки і громадського порядку, розвідки, бойового управління, постачання з повітря, евакуації, гуманітарної допомоги, пошуку і рятування.

 

Наприкінці візиту представники офіційної делегації НГУ ознайомилися з роботою Управління жандармерії «Маслак» у м. Стамбул та з особливостями роботи Ситуаційного центру Командування жандармерії провінції Стамбул.

 

Прес-служба НГУ