Субота, 20 Липень, 2019 - 11:15

Поділитися

15 Кві 2019

«Нацгвардія України готова для досягнення взаємосумісності з силами Альянсу», - Джон Сіпман

 

13 квітня у Головному управлінні Національної гвардії України пройшла підсумкова зустріч за результатами роботи спільної робочої групи Національної гвардії України та Національної гвардії Каліфорнії США з питань розвитку системи управління Нацгвардії України.

 

Зустріч очолив командувач Національної гвардії України генерал-полковник Юрій Аллеров. Національну гвардію Каліфорнії США представили керівник групи від Національної гвардії Каліфорнії полковник Джон Сіпман і представник J 3 (планування операцій) Національної гвардії Каліфорнії сержант-майор Брендон Морі.

 

Сторони підсумували результати роботи спільної робочої групи з розвитку системи управління Національної гвардії України і обговорили всі прийняті до впровадження зміни та рекомендації американських колег щодо структурних, логістичних і освітніх реорганізацій. Обговорено також можливість навчання на бойовому штабному курсі на навчальній базі, де навчаються військові Національної гвардії Каліфорнії.

 

Генерал-полковник Юрій Аллеров наголосив, що група продовжує працювати і Національна гвардія України прийшла до нового етапу реформування організаційно-штатної структури: деталізації структури на рівні J і глибше.

 

Командувач НГУ подякував за поради і відкритість учасників робочої групи. Також він пояснив особливості імплементації рекомендацій щодо реорганізації та розповів про необхідні етапи для зміни системи кар’єрного розвитку в Нацгвардії.

 

Керівник групи від Національної гвардії Каліфорнії полковник Джон Сіпман так висловив своє враження щодо роботи НГУ у співпраці з їхньою групою: «Перш за все, хочу підкреслити вашу гнучкість і ваше прагнення до змін. Тому що ті якості, що я побачив у Національній гвардії, я не бачив раніше в жодній структурі... Я не очікував такого прогресу, як від командування Національної гвардії України, так і від штабу. Це найкраще підтвердження того, що НГУ готова і має конкретні пропозиції, – як просуватися вперед для досягнення взаємосумісності (з країнами-членами НАТО – ред.) Менше ніж за рік я побачив, що ви вже готові вносити зміни, і у вас є конкретні пропозиції не тільки по головному органу військового управління та по територіальним органам управління. Ви і ваша команда має пишатися тим, що ви зробили».

 

Українська сторона попросила американських колег клопотати про призначення стратегічного радника командувача Нацгвардії України зі складу Офісу НАТО в Україні.

 

За результатами зустрічі сторони визнали, що основна мета щодо розвитку системи управління НГУ досягнута: уточнено усі необхідні повноваження нових структурних підрозділів, підтверджено доцільність опрацьованої організаційно-штатної структури, вироблено ряд рекомендацій. До складу департаменту підготовки (секція J-7) введено відділ освіти та наукової діяльності. На майбутнє заплановано поступове заміщення посад старших офіцерів посадами молодших офіцерів та сержантами.

 

Поряд з цим полковник Джон Сіпман запропонував командувачу НГУ звернути увагу на впровадження у штабі більшої кількості посад молодших офіцерів і сержантів та на подальше реформування логістики – зокрема, на перехід до автоматизованих систем.

 

Наразі в НГУ розробляються кваліфікаційні вимоги до посад відповідно до призначень, рекомендації для оновленої системи підготовки та перепідготовки. Планується впровадження курсу підготовки штабних сержантів в Національній академії НГУ.

 

Прес-служба НГУ