П'ятниця, 3 Квітня, 2020 - 08:12
10 Жов 2019

Нацгвардія долучилася до міжнародного форуму «Подвиг не знає статі»

 

Сьогодні у столиці України відбувся форум «Подвиг не знає статі» за участі українських армійців та правоохоронців, ініціатором якого стало Міністерство внутрішніх справ за підтримки Структури ООН жінки.

 

Мета форуму – розповісти про досягнення сектору безпеки, які зроблені в напрямку забезпечення рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків – гендерної рівності.

 

«Служба з гендерної інтеграції Головного управління Національної гвардії України була створена найпершою серед силового блоку сектору безпеки і оборони. Тому багато ініціатив у нормотворчому забезпеченні процесу гендерної рівності було перейнято через досвід Нацгвардії. Представники НГУ активно беруть участь у навчанні для керівників сектору безпеки та оборони з підвищення їх гендерної обізнаності», – зазначив начальник служби з гендерної інтеграції Головного управління НГУ підполковник Сергій Капітонов.

 

Заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук зазначила, що сьогодні жінки чудово демонструють результативність у процесах миробудівництва. Вони сприяють довірі, так наприклад, у міжнародних миротворчих місіях беруть участь 36 представниць Національної поліції, шість військовослужбовців Нацгвардії та три жінки МВС.

 

Катерина Левченко, урядова уповноважена з питань гендерної політики КМУ заявила, що українське суспільство впевнено йде шляхом гендерної політики.  Так, уже зараз українські дівчата навчаються на факультетах, які раніше були доступні лише для чоловіків.

 

«Для нас всі чотири з половиною роки, які ми активно співпрацюємо з вами, дуже важливі. Тема гендерної рівності – це свого роду статева безбар’єрність. За п’ять років війни українці довели, що стать не важлива, коли їх об’єднує спільна ідея – боротьби за свободу»», – сказав Надзвичайний та Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук.

 

Також на заході було презентовано ролик «Я виходжу з тіні» за участю офіцерів Нацгвардії.

 

 

Пресслужба НГУ