П'ятниця, 3 Квітня, 2020 - 07:02
13 Гру 2018

"На службу у Нацгвардію потрапила з п’ятого разу" – історія кікбоксерки, яка стала гранатометницею

 

Завдяки активним ґендерним змінам у Національній гвардії України, тепер для жінок відкриті майже всі спеціальності. Якщо раніше жінки проходили  службу переважно на посадах медиків, зв'язківців, бухгалтерів, діловодів і кухарів, то тепер вони можуть бути водіями, гранатометниками, кулеметниками, снайперами, кінологами. Гранатометницею у Калинівському полку імені Івана Богуна служитиме Анастасія Чмихал.

 

Дівчина місяць тому стала військовослужбовцем Національної гвардії. Вона уже встигла привернути увагу до себе під час показових виступів новобранців після церемонії прийняття присяги. Анастасія стала першою дівчиною, яка брала участь у таких виступах – досі виступали тільки хлопці.

 

Під час цих виступів нацгвардійці демонстрували прийоми рукопашного бою, володіння зброєю, давали відсіч умовним хуліганам. Разом з хлопцями Анастасія показала зв’язку прийомів зі зброєю, а потім доволі невимушено  «розправилася» з трьома нападниками, чим викликала неабиякий захват у глядачів.

 

«Я десять років займалася кікбоксингом, – відкриває секрет своєї вправності під час показових виступів Анастасія. – Кинула заняття на скрипці у музичній школі і записалася у секцію кікбоксингу. Моїм тренером був Вадим Дармороз. У юнацькому віці була чемпіонкою України, навчалася у спортивному ліцеї, закінчила факультет фізичного виховання педагогічного університету, брала участь у боях без правил. Фізичні навантаження, що є у військовій частині, для мене зовсім не складні, я навіть радію з того, що фізпідготовка у нас щодня.

 

Анастасія кілька разів робила спроби піти на службу, але щоразу їй відмовляли. Вийшло аж з п’ятої спроби.

 

Ще кілька місяців тому Анастасія працювала у Польщі. Але власник підприємства почав згортати виробництво. І вона вирішила, що якщо так доля складається, то повернеться в Україну і спробує підписати контракт на військову службу.

 

Виробництво у Польщі закрилося, я повернулася в Україну, а через кілька днів після повернення мені зателефонували з військової частини і запросили на службу. Видно, тут знали про моє бажання, – розповідає новоспечена гранатометниця.

 

Така, здавалось би,  незвична для дівчини військова спеціальність зовсім не страшить Анастасію. Вона, загартована спортом, готова до випробувань і фізичних навантажень.

 

"У мене весь час було прагнення стати військовою, ніде більше я себе поки не бачу", – каже дівчина.

 

З сайту Калинівка.City