Вівторок, 31 Березня, 2020 - 22:23
09 Жов 2018

На шляху до гендерної рівності та з реалізації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 Нацгвардія має значні досягнення

 

Сьогодні у Києві відбулося відкриття форуму «Гендерна політика МВС: Рівні можливості кожному».

 

«Мета форуму ‑ надихнути один одного, підняти проблемні питання та знайти шляхи їх вирішення. Ми хочемо, щоб на всіх щаблях системи внутрішніх справ люди зрозуміли, що політика рівних можливостей ‑ фундаментальна основа діяльності МВС», ‑ сказала заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

 

Вона повідомила, що наразі у системі органів внутрішніх справ працюють понад 22% жінок.

 

«Лише протягом цього року ми відкрили більше 450 посад, на які раніше жінки не могли претендувати. Сьогодні ми маємо жінку-керівника кінологічної служби, жінку- водолаза, першу жінку-генерала Національної поліції, ‑ додала Тетяна Ковальчук, - політика рівних можливостей ‑ це, ні в якому випадку, не про перевагу жінок над чоловіками та надання їм привілеїв лише за ознакою статі. Гендерна політика ‑ це, перш за все, про рівний доступ до можливостей. Кожен має бути вільним у своєму виборі. Це те, до чого ми прагнемо у МВС. Це те, що дозволяє маленьким дівчаткам та хлопчикам мріяти».

 

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук повідомив, що міжнародні партнери відзначають системні кроки МВС у напрямку встановлення гендерного балансу.

 

«Саме в Міністерстві внутрішніх справ найбільш продуманий підхід до гендерних питань», ‑ сказав він. В той же час, він наголосив, що рівні можливості ‑ це не лише про кар’єрне зростання та жіноче лідерство.

 

«Питання домашнього насильства, ролі жінок у встановленні миру на Сході України, питання захисту внутрішньо переміщених осіб ‑ у всьому цьому ми бачимо послідовний прогрес органів системи внутрішніх справ», ‑ додав він.

Почесний Посол ООН в галузі народонаселення Маша Єфросініна привітала учасників форуму.

 

«Якщо дати жінкам права та доступ до можливостей ‑ вони ніколи не зроблять нічого поганого, така вже наша природа. Я бажаю, щоб у жодної з вас ніколи не зникала віра у себе, бо сьогодні це не порожні слова, а справжня зброя. Відстояти свою позицію, право на посаду, зарплатню ‑ це і є віра в себе», ‑ сказала вона.

 

Серед спікерів форуму також були заступник голови Національної поліції Костянтин Бушуєв, заступник голови Державної прикордонної служби Василь Серватюк, начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, голова Консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас, Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом, міжнародні партнери та представниці органів системи внутрішніх справ, заступник командувача НГУ по роботі з особовим складомгенерал-лейтенант Ярослав Сподар та радниця з питань реформування психологічної служби та гендерної політики відділу радників апарату командувача НГУ Вікторія Арнаутова.

 

Генерал-лейтенант Сподар наголосив, що відкриття посад для жінок рядового, сержантського і старшинського складу в НГУ стало можливим завдяки появі відповідних правових актів у державі. Тепер будь-який фахівець, який має необхідні професійні навички, може претендувати на посаду в Національній гвардії України незалежно від статі. У відсотковому відношенні кількість жінок у гвардії значно зросла і у цьому питанні структура рухається вперед. У Головному управлінні, військових частинах та підрозділах проводяться навчання з підвищення гендерної компетентності для військовослужбовців НГУ, командування та представників служ та управлінь за різними напрямками роботи.

 

«На шляху до гендерної рівності та з реалізації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» Нацгвардія має значні досягнення. Вперше в секторі безпеки і оборони введено посаду радника з ґендерної політики, утворено окремий уповноважений підрозділ - службу з ґендерної інтеграції управління кадрової роботи, для командирів визначено доповнення функціональних обов’язків питаннями щодо гендерної політики. Значна увага приділяється й усуненню правових обмежень, що можуть стати на заваді рівним можливостям щодо активної та змістовної участі у діяльності НГУ чоловіків і жінок внесені зміни в наступні нормативно-правові документи», - зазначив Ярослав Сподар.

 

«Для чоловіків пораджу будьте мудрими та сильними для усвідомлення, що збільшення прав для жінок не означає зменшення прав для чоловіків! Створення умов для військовослужбовців жінок автоматично покращують умови для чоловіків. Для жінок в НГУ переглядайте свої амбіції, професійно зростайте та звертайтеся з запитами про потреби до командування та представників з гендерної інтеграції ГУ НГУ. Справжня рівність чоловіків і жінок потребує руйнування гендерних ролей, які суспільство продовжує нам нав'язувати. Коли ми навчимося цінити змагання та піклування однаково, заробіток грошей та виконання хатних обов'язків - ми досгнемо справжньої рівності», - сказала Вікторія Арнаутова.

 

На заході також була присутня Хмелюк Олеся Володимирівна, яка займає посаду сержант Інструктор з фізичної підготовки і спорту у військовій частині 3011 Національної гвардії України.

 

«У 2011 році коли я стала військовослужбовцем у Внутрішніх Військах. Я не могла займати ту посаду, яку хотіла, я навіть не могла навчатися на того, ким хочу стати. Мрії про те, що я можу бути офіцером дорівнювали нулю. Хоча на той момент я вже знала, що хочу стати начальником Фізичної підготовки і спорту», - сказала Хмелюк Олеся Володимирівна.

 

«Гендерна рівність – показує наскільки розвинутою і демократичною є держава. Це, насамперед, недопущення гендерної дискримінації, забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень, забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків щодо поєднання професійних і сімейних обов’язків, унеможливлення проявів гендерного насильства. Це нам дає змогу бути не тільки жінками, матерями і дружинами, а право обирати ту сферу діяльність, на яку ми жінки заслуговуємо у тій мірі ,як і чоловіки. Бути соціально захищеними рівними правами. У моєму випадку ці зміни стали позитивними, як і для усіх жінок, які прагнуть працювати, розвиватися і жити з рівними правами. Я займаюсь на теперішній час улюбленою справою. Спорт і армія поєднує усі мої бажання розвитку у моїй посаді. Я Інструктор з Фізичної підготовки і спорту і я цим пишаюся. Я розвиваюсь у своїй справі, не усе виходить, але велике бажання навчатися, бажання долати перешкоди, які зустрічаються на моєму шляху мене робить не тільки сильнішою, а і щасливою людиною. Я мама, я донька, я дружина і добрий фахівець. Не можу сказати, що все це важко поєднувати, тому що кожен день я роблю тільки те, що я люблю», - зауважила Олеся Володимирівна.

 

Форум відбувся за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та за участі Української асоціації представниць правоохоронних органів.

 

У ході заходу п`ять представниць правоохоронних органів отримали відзнаки Верховної Ради та МВС.

 

За матеріалами Департаменту комунікації МВС