Четвер, 22 Серпень, 2019 - 12:11

Поділитися

27 Чер 2015

На полігоні Нацгвардії тестували нову міну

 

 

Випробовування нового інженерного боєприпасу проведено фахівцями інженерної служби на полігоні одного з навчальних центрів Північного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України.

 

Бойову роботу сигнальної міни вітчизняного виробництва тестував начальник служби надзвичайних ситуацій та інженерного забезпечення Головного управління Нацгвардії полковник Олександр Старух. Розроблена начальником інженерної служби Східного ОТО Нацгвардії підполковником Мар'яном Балагушом та Харківським конструкторським бюро “Сотрудничество” під керівництвом Олександра Гордєєва міна якісно відрізняється від боєприпасу радянського виробництва та аналогів, які зараз надходять до частин і підрозділів НГУ.

 

Боєприпас має назву “Спалах-1”, приводиться в дію детонатором МУВ та сповіщає військовослужбовців про наближення ворога характерним звуком, імітуючим падіння мінометної міни, димом і спалахом п'ятнадцяти сигнальних ракет білого або зеленого кольору.

 

І хоч розробники та члени перевірочної групи дійшли висновку, що форма міни потребує доопрацювання, загальними результатами випробувань усі залишились задоволеними. На черзі випробовування сигнальної міни “Спалах - 2”, що буде приводитись в дію датчиком руху та димова граната.

 

підполковник Євген Роженюк, фото автора