Понеділок, 6 Липня, 2020 - 20:20
17 Лис 2019

На Львівщині спецпризначенці Нацгвардії та Нацполіції тренувались спільно діяти в «сірій зоні» (відео)

На базі навчального полігону військової частини 4114 відбулись спільні навчання спецпризначенців окремого загону спеціального призначення Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України та Головного управління Національної поліції у Львівській області, під час яких правоохоронці відпрацьовували дії під час несення служби у зоні ООС. Вперше за роботою бійців в умовах, максимально наближених до бойових, могли спостерігати журналісти. 

 

За легендою навчань, диверсійно-розвідувальні групи противника в умовній «сірій зоні» захопили міську адміністрацію населеного пункту. Наряд бійців-спецпризначенців під час патрулювання виявив групи умовного противника, та, після прийняття відповідного рішення, вступив з ними у вогневий контакт та знешкодив їх.

 

«Спільні навчання підрозділів спеціального призначення Національної гвардії України та поліції ми проводимо вперше. Зараз ми відпрацьовуємо ситуації, які можуть виникнути під час виконання завдання в зоні проведення операції Об’єднаних сил», - розповідає офіцер підрозділу спеціального призначення Нацгвардії. – За легендою дії відбуваються в так звані «сірій зоні», після відведення військ. Тут залучені групи розвідки, евакуації, вогневої підтримки та штурмова».

 

В групі вогневої підтримки вела вогонь по цілях із крупнокаліберного кулемета НСВТ «Утес» спецпризначенець з позивним «Алхімік».

 

«Керування озброєнням броньованого автомобіля «Спартан» відбувається за допомогою дистанційного керованого бойового модуля українського виробництва «Сармат», - розповідає нацгвардієць. - Керувати ним досить легко. Визначаєш відстань до цілі, враховуєш поправки на дальність наводиш кулемет на ціль та ведеш вогонь. На все це йдуть лічені секунди».

 

Під час навчань, які проходили у кілька етапів, правоохоронці відпрацьовували елементи патрулювання, пошуку та знешкодження диверсійно-розвідувальних груп, надання медичної допомоги, взаємодії, стрільби та багато іншого.

 

майор Володимир Хаверко