Неділя, 12 Липня, 2020 - 15:31
21 Травень 2018

На Київщині розпочались спільні міжнародні навчання військових Нацгвардії та інструкторів Збройних сил Канади

 

Сьогодні у рамках Технічної угоди між МВС України та Міністерством національної оборони Канади і Канадськими Збройними Силами, яку сторонами було підписано минулого тижня, стартували спільні міжнародні навчання військовослужбовців Національної гвардії України та канадських інструкторів.

 

Церемонія відкриття навчань відбулася у Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів Національної гвардії України, який дислокується у селищі Старому на Київщині.  Із вступним словом перед гвардійцями виступив капітан Стівен Ноулз, командир штабної групи Об’єднаної оперативно-тактичної групи «Україна» канадської військової операції «UNIFIER».

 

«Для мене особисто велика честь представляти сьогодні не тільки підрозділ, який прибув для участі у навчаннях, а й усі канадські Збройні сили. Надіюсь, ці три тижні навчань будуть дійсно продуктивними», – зазначив канадський офіцер.

 

Після цього, на території Міжнародного центру НГУ розпочалось перше заняття, яке канадські інструктори провели для офіцерів штабу батальйону бригади швидкого реагування Нацгвардії. Зокрема, іноземні представники поділилися досвідом в управлінні підрозділами під час виконання різного виду завдань, розповіли про порядок підготовки бойового наказу за стандартами НАТО та про особливості процесу прийняття військових рішень.

 

Водночас, у Головному управлінні Нацгвардії для офіцерів управління бойової та спеціальної підготовки, викладачів Національної академії та Навчального центру НГУ канадські інструктори розпочали курс з розробки навчальної програми для підготовки командирів відділень за стандартами НАТО.

 

За словами полковника Олександра Лещенка, заступника начальника управління бойової та спеціальної підготовки, заняття для гвардійців проходитимуть як в теоретичному, так і в практичному форматі й завершаться комплексними чотириденними польовими тренуваннями.

 

«Ті знання та навички, які гвардійці отримають протягом трьох тижнів спільних із канадськими представниками тренувань, ми зможемо застосувати вже невдовзі – під час багатонаціональних військових навчань «Rapid Trident», які пройдуть в Україні у вересні поточного року», – розповів полковник Лещенко.

 

Зазначимо, що спільні навчання канадських військових та українських нацгвардійців проходять в рамках Технічної угоди між МВС України та Міністерством національної оборони Канади й Канадськими Збройними Силами про проведення заходів військової підготовки, нарощування потенціалу та надання підтримки нашій державі. Технічна угода – безстрокова, вона регулюватиме порядок проведення спільних заходів з питань обміну досвідом і практичної підготовки для підвищення професіоналізму, ефективності, практичних навичок особового складу та досягнення взаємосумісності підрозділів.

 

Прес-служба НГУ

Фото Олексія Павлюка та Анастасії Салашної