Неділя, 23 Лютого, 2020 - 12:26
12 Січ 2019

На Івано-Франківщині відкрито стелу загиблим воїнам АТО

Військовослужбовці військової частини 1241 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України взяли участь в урочистому відкритті пам’ятної стели на честь військовослужбовців, загиблих під час виконання завдань в межах проведення антитерористичної операції.

 

Церемонія відбулася в селі Дземброня Верховинського району Івано-Франківської області на території монастиря «Преображення Господа Нашого Ісуса Христа Провінції отців Василіян». Окрім нацгвардійців до заходу долучились,  представники 80-ї десантно-штурмової бригади, співробітники підрозділу особливого призначення поліції «Івано-Франківськ», священнослужителі та громадськість села.

 

Пам’ятний знак виготовлено на благодійній основі родиною Рожик, заслуженим скульптором України Віталієм Миколайовичем та його дружиною Наталією Станіславівною. Дієву допомогу у організації заходу та встановленні пам’ятної стели надали представники ДП «Верховинський лісгосп» та регіонального історико-краєзнавчого музею Гуцульщини.

 

Урочистий захід розпочався з виконання Державного гімну України та військового салюту на честь загиблих героїв. Священнослужителі провели поминальну панахиду та освятили пам’ятну дошку загиблим верховинцям.

 

Серед викарбуваних імен шістьох загиблих українських героїв – імена двох нацгвардійців: старшого солдата Богдана Шлемкевича, який проходив службу у військовій частині 4114 Західного оперативно-територіального об’єднання та солдата Віталія Савіцького з військової частини 3027 Північного оперативно-територіального об’єднання  Національної гвардії України.

 

Опісля, поблизу історико-краєзнавчого музею Гуцульщини в селищі міського типу Верховина відбувся концерт-реквієм пісень на військово-патріотичну тематику за участі військового оркестру військової частини 1241 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України та інших колективів.

 

Марина Дацишин,

фото сержанта Василя Лютенко