П'ятниця, 3 Квітня, 2020 - 08:23
18 Лют 2020

На Харківщині інструктори Збройних сил Канади навчають гвардійців

Майже 50 військовослужбовців з військових частин Харкова, Сум, Слов’янська та Маріуполя підвищують навички інженерної підготовки на навчальних курсах з інструкторами Збройних сил Канади.

 

Канадці розповідали гвардійцям, як розпізнавати загрози застосування вибухонебезпечних предметів за допомогою інженерного обладнання.

 

«Ми стикалися з цією проблемою ще з 2014 року, коли при звільненні Слов’янська на його околицях було дуже багато вибухонебезпечних предметів. Тоді, разом з інженерними взводами виїжджали по їх виявленню. Отримані знання корисні не лише спеціалістам інженерної справи, а і загалом, військовослужбовцям», - коментує головний сержант роти батальйону спеціального призначення «Донбас» Ігор Метлушан.

 

На практичних заняттях бійці перевіряли ділянки місцевості з умовної ввідної, де головною задачею була перевірка території на присутність інженерних боєприпасів та саморобних вибухових пристроїв.

 

«Ми хочемо, щоб нацгвардійці змогли використовувати отриманні знання під час операцій на Донбасі. Сподіваємось, що ви врятуєте дуже багато життів, тому що цими навичками користувалися канадці під час місії у Афганістані», - зазначає інструктор з мінної безпеки Об’єднаної оперативно-тактичної групи ЗС Канади в Україні капрал Віктор Краучер. 

 

Український схід – є однією з найбільш «забруднених» вибухівкою територій на планеті. ООН стверджує, 1 рік війни – це 10 років розмінування, тож по переду на українських саперів чекає десятиліття боротьби з післявоєнними проблемами. Загрозу для жителів Донбасу становлять не лише міни та саморобні вибухонебезпечні предмети, а й не розірвані боєприпаси, що потрапляють у ґрунт під час обстрілів.

 

Лейтенант Діана Краснікова