Четвер, 4 Червня, 2020 - 07:27
08 Жов 2019

На гвардійському полігоні пластуни зустрілись зі звільненим моряком (відео)

 

Аби потрапити на полігон 2 Галицької бригади, який знаходиться  у селищі Раковець, що на Львівщині, діти пішки подолали шлях у 25 кілометрів. Майже 40 пластунів п’ять годин ішли з міста Миколаєва, аби здійснити триденний польовий вихід.

 

Загалом під час заходу, який присвятили Дню козацтва та Захисника України, взяло участь 6 команд, які створили пластуни зі Львова, Миколаєва, Золочева, Нового Роздолу, Верена, селищ Березина та Розділ. Найменшому з пластунів 12, а от найстаршому, Валентину Савінкову з Закарпаття, - 71.

 

В перший день діти долали шлях через видатні місця Миколаївщини, робили привали та співали пісні. Другий день був ще більш насиченим: спочатку на полігоні їх чекала зустріч з одним зі звільнених моряків, а потім навчання разом з гвардійцями.

 

Андрій Оприско зовсім нещодавно повернувся з полону, його малий броньований артилерійський катер «Нікополь» разом з іншими членами екіпажу потрапили у полон 25 листопада 2018 року. Сам Андрій родом з Миколаївського району, що на Львівщині, тому на військовий полігон прибув із радістю, адже, вважає, живими історіями потрібно ділитись з дітьми.   

 

«Це моя не перша зустріч з дітьми, де я розповідав про службу на морському флоті, але з пластунами – перша, - говорить моряк. – Зустрічався з ліцеїстами та школярами. Діти з Миколаєва передавали нам у в’язницю сердечка, кораблики, писали листи – підтримка була з усіх сторін. Мій візит сюди – це своєрідна подяка, але важко передати ціну цієї підтримки. Я намагаюсь прийти до всіх, хто запрошує». Моряка діти слухали з задоволенням, ставили багато питань, адже для них Андрій відтепер жива легенда.

 

Від розмов перейшли до дій. Гвардійці навчали дітей базовим знанням військової справи. Тренувались з навчальною зброєю, надавати домедичну допомогу та провели заняття з інженерної підготовки.

 

Діти пробували свої вміння на військовому стрільбищі вперше, а от подібна зустріч з гвардійцями для них друга. Минулого року поблизу міста Сколе, такі ж заняття проводили гвардійські інструктори під час табору «Захисник». Тому і вчителі, і вихованці, військових дуже добре запам’ятали, а більшість дітей навіть зберегли отримані навики з минулого року.

 

Богдан Іваницький, член Національної Скаутської організації України, розповідає, що під час таких виходів не тільки добре видно фізичну підготовленість юнаків та дівчат, але й бажання вчитись захищати свою країну. Це їх гуртує.

 

«Є такі діти, які вперше взяли участь у рейді, - говорить пан Богдан, - деякі розтерли собі ноги під час пішого маршу, але всі йшли, і ніхто не скаржився. Кожен мав повний екіпірований наплічник, і усі несли свої речі самотужки. На полігоні вони потрохи знайомляться з армією. І такі заняття їм можливо стануть у пригоді».

 

Дівчина Настя серед пластунів має псевдонім «Гайка», в організації вже чотири роки, а на таких польових виходах вже вдруге. Мріє стати журналістом та подорожувати світом, розповідати про інші країни. На її думку, такі тренування підуть тільки на користь у виборі майбутньої професії.

 

«Найперше, що я отримую для себе – це спілкування, - говорить Настя, - я знаходжу тут дійсно багато нових друзів, з якими ми спілкуємось в подальшому. Я люблю усілякі ватри, спів, коли ми проводимо час з користю, а не сидячи за комп’ютером чи телефоном. Ми розуміємо тут, що такий захід відбувається раз на рік і намагаємось максимально насолодитись цим часом».

 

Автор Аліна Новікова