Субота, 24 Серпень, 2019 - 23:51

Поділитися

08 Лют 2019

«Ми просто зробили те, що мали зробити для оборони», – історія одного бою на Північному напрямку

Сьогодні загартована боями Нацгвардія є тією дієвою силою, яка разом із іншими силовими та правоохоронними структурами, здатна захистити Україну та її народ від внутрішніх та зовнішніх загроз. Гвардія є однією зі складових сил сектору безпеки та оборони України, які стоять на захисті українського народу, незалежності та цілісності України. Але все це роблять люди. Люди непересічні, у кожного з яких є своя історія, свій шлях до служби військовим заради оборони своєї країни. Наші герої – одна бойова команда Національної гвардії, розповідають про те, як потрапили на територію бойових дій, про роль бойової підготовки, своїх підлеглих і про бій, яким він є в некіношному житті.

 

У крові тече та в серці б’ється Україна

«Коли все почалося (агресія на сході України, – авт.), я відчував, що повинен захищати. Допоміг мій товариш, який і сам поїхав на війну. Він мені розповів про умови вступу до бойового підрозділу. Я позичив 200 грн і взяв квиток на потяг до Києва, – розповідає командир взводу з позивним «Бо». – У 2014 році, коли почалася війна, мені виповнилося 19 років. З дитинства я був патріотом. Пам’ятаю телепередачу, де розповідали про видатних українців та їх світові досягнення. А наприкінці шоу вони усі промовляли: «Я патріот! Я народився в Україні». Кожного разу, коли я чув ці слова, у мене стискалося серце. Це надихало мене, я пишався цими людьми. На жаль, у 2014-му члени моєї родини обрали різні шляхи. Більша частина лишилась там, а я залишився за Україну».

 

На плечах цього чоловіка величезна відповідальність

«Наш підрозділ виконує завдання на Північному напрямку у складі операції Об’єднаних сил. Ми беремо на службу хлопців, які вже мають бойовий досвід і є фахівцями з певного фаху. Якщо боєць приходить до нас без підготовки або служив тільки строкову службу, то він проходить додаткові навчання. Якщо він витримує усі навантаження – то через 4 тижні приймає присягу. А після завершення навчання – з моїх рук отримує шеврон підрозділу, – розповідає «Редіс», командир батальйонно-тактичної групи. – А всі інші знання дають командири відділень та взводів».

 

Ми просто зробили те, що мали зробити

«Того дня у нас було завдання утримання лінії оборони. Коли ворог підходить до нас упритул, у нас є право відкривати вогонь. Кожен мій боєць це знає», – каже командир взводу «Бо» та розповідає далі. «Бачу об’єкт. Наближається до нас. 360 метрів» – пролунали слова з радіостанції. Ми спочатку не повірили у їх наглість. До нас наближалися 3 людини у камуфляжі зі зброєю. Поки мої хлопці працювали з ними, я викликав вогонь на відсіч від їх ймовірної основної групи з тієї сторони».

 

Військовий «Мітя»: «Ми облаштовували свої позиції і почули голос, який щось вигукнув. Я взяв бінокль і спостерігав, як людина йде до нас з автоматом. Два патрони, – і два в ціль. Через пару хвилин наше підкріплення було вже на позиціях».

 

Військовий «Аксід»: «У мене була зручна позиція. Ми продовжували спостерігати за лінією фронту, бо розуміли, що буде евакуація «камуфляжника». І тут бачу, як ще один силует вибіг з кущів з автоматом, ще й у повний зріст. Доповів командиру координати і відпрацював з ним».

 

Військовий «Соло»: «Після цього по нас відкрили вогонь. Але ми дали і їм хорошу відповідь. Автомати, РПГ, кулемети. Щільність вогню була такою, що вони навіть не могли підняти голову. У той момент я думав про своїх братів, які загинули за Україну. А переживання було лиш про те, що в час, коли піднімаєш зброю, він піде з поля зору і ти не встигнеш ...».

 

Командир взводу «Бо»: «Я не прихильник того щоб усі нагороди отримували командири. У тій ситуації моя роль була мінімальна. Все зробили мої підлеглі і я ними дуже пишаюсь!»

 

 

Звернення до молоді

Повідомлення командира батальйонної тактичної групи «Редіса» до українців: «Хотілося б, щоб свідома молодь відкрила очі, переглянула орієнтири у житті й зрозуміла, що країна знаходитися у дуже важкому становищі. Необхідно відгукнутися і проявити себе як чоловік у захисті Батьківщини».

 

Прес-служба угруповання НГУ ОС